WOŚP

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS WOŚP

WOŚP 2022. Uwaga na oszustów! O czym warto pamiętać? Policja przestrzega

2022-01-28 11:16

Już w najbliższą niedzielę (30 stycznia) w niemal całej Polsce odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w zapewnienie porządku podczas finału WOŚP zaangażują się policjanci. Na co trzeba uważać podczas niedzielnego finału? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas niedzielnego 30. finału WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

O czym należy pamiętać przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem sztabu WOŚP. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP.

Jeśli macie podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, należy skontaktować się z policją, strażą miejską lub gminną.

WOŚP 2022. Na co powinni uważać wolontariusze?

Nieodłączną częścią każdego finału WOŚP są wolontariusze. Na co powinni uważać? Przede wszystkim powinni prowadzić zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, tj. centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, a także w głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych oraz w miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych i miejscach objętych monitoringiem kamer, itp. Wolontariusze nie powinni prowadzić zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które są uważane za niebezpieczne. Nie powinno się także zbierać pieniędzy samodzielnie. Jeśli to możliwe, warto wziąć ze sobą osobę dorosłą. Policjanci apelują do wolontariuszy, aby w razie niebezpieczeństwa zwracali się o pomoc do funkcjonariuszy policji, straży miejskiej lub gminnej.

Sonda
WOŚP 2024 - czy wesprzesz zbiórkę?
Sedno Sprawy - Paweł Kukiz

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki