Kibice Lecha oskarżeni o handel narkotykami

i

Autor: Policja Kibice Lecha oskarżeni o handel narkotykami

Głośny proces kibiców Lecha. Policja zamknęła ulice Poznania! Były ryzyko zamieszek?

2022-07-05 15:00

Olaf, Poczwara, Cygan, Żołnierz, Łopata, Miliard - to tylko niektóre pseudonimy pseudokibiców Lecha Poznań, którzy w Sądzie Okręgowym w Poznaniu zasiedli na ławie oskarżonych. Prokuratura zarzuca im handlowanie hurtowymi ilościami narkotyków. Marihuana była przywożona z Hiszpanii, gdzie inny kibol założył ogromną plantację. Do Polski narkotyki trafiały m.in. w transporcie z ogórkami. W trakcie rozprawy zamknięte były niektóre ulice. Było ryzyko zamieszek?

To była perfekcyjnie zorganizowana mafia. Policja nie dała się jednak wywieść w pole i razem z prokuraturą rozpracowała gang handlarzy narkotykami. Śledztwo było gigantyczne, a policyjne realizacje wyjątkowo spektakularne, a wszystko zaczęło się od marihuany w ogórkach. Transport dojechał z Hiszpanii pod Poznań, a do zatrzymania doszło w środę 3 lutego 2021 roku w Mosinie, kiedy handlarze przepakowywali ogórki z TIR-a do mniejszego samochodu. Okazało się, że w workach obok z jarzyn były również narkotyki. - Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane pakiety marihuany. Funkcjonariusze zespołu realizacyjnego po przejrzeniu całego ładunku ogórków znaleźli kilkaset sprasowanych, foliowych paczek – informował mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskich policjantów.

Było to 250 kg narkotyków za bagatela 10 milionów złotych. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn., a jeden z nich Paweł P. - pseudonim Poczwara - zaczął zdradzać śledczym nazwiska osób zaangażowanych w przestępstwo. Tak za kratki trafiały kolejne osoby. Zdaniem śledczych szefem gangu był „Didi”, również pseudokibic, który zainwestował pieniądze w Hiszpanii i stworzył tam plantację marihuany. Ten jednak cały czas jest na wolności.

CZYTAJ: Wymieszali OGÓRKI z MARIHUANĄ! "To zielone i tamto zielone". Ponad ćwierć tony narkotyków!

Na ławie oskarżonych zasiadł także „Olaf”, szef poznańskich pseudokibiców, skazany wcześniej za kierowanie gangiem złożonym z kiboli Lecha Poznań. Organizował między innymi tzw. ustawki, czyli umówione bijatyki z kibolami innych polskich drużyn piłkarskich.

W sumie na ławie zasiadły blisko 40 osób, w tym handlarze, ale także kurierzy narkotyków. Ze względów bezpieczeństwa, w trakcie trwania procesu, poznańskie aleje Marcinkowskiego zostały zamknięte na odcinku od Małych Garbar do ul. 27 lutego. W związku z tą rozprawą prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu wydał specjalne zarządzenie o ograniczeniu dostępności publicznej do budynków. Obowiązuje ono w dniach 5 i 7 lipca 2022 roku w godz. 7:30 - 15:30 lub do odwołania.

Narkotyki przewożone z Hiszpanii w pomarańczach! Akcja CBŚ pod Bełchatowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE