Handel nielegalnymi papierosami w Poznaniu. W grę wchodziły potężne pieniądze

Handel nielegalnymi papierosami w Poznaniu. W grę wchodziły potężne pieniądze
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Handel nielegalnymi papierosami w Poznaniu. W grę wchodziły potężne pieniądze

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali na terenie powiatu poznańskiego sześć osób, które są podejrzane o obrót papierosami bez akcyzy. Skarb Państwa z tego tytułu poniósł ogromne straty.

Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak poinformowała PAP, że w środę funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali na terenie powiatu poznańskiego sześć osób – pięciu obywateli Polski i jednego Ormianina – którym przedstawiono zarzuty dotyczące obrotu wyrobami tytoniowymi bez polskich oznaczeń skarbowych.

- Osoby te naraziły Skarb Państwa na uszczuplenie podatków w łącznej wysokości 9 677 890 zł. Ponadto w stosunku do każdej z tych osób zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w wysokości od 2 tys. do 10 tys. zł - podała Konieczniak.

Jak przekazała PAP rzeczniczka, podejrzani mieli uprawiać swój proceder na terenie Poznania i okolicznych miejscowości. Konieczniak dodała, że podczas przeszukania miejsc zamieszkania, garaży oraz pojazdów należących do podejrzanych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1,4 tys. sztuk papierosów bez znaków skarbowych akcyzy oraz niewielką ilość narkotyków. Śledczy na poczet przyszłych kar tymczasowo zajęli ponad 13 tys. zł oraz pojazd dostawczy.

Podejrzanym grozi grzywna i do trzech lat pozbawienia wolności.

Podlaskie. Nielegalne papierosy w pociągu towarowym z Białorusi
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE