12 dzieci wyrwane z rąk rodziców zastępczych! Sąsiedzi mówią bez ogródek. Był tam rygor

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Areszt dla rodziców zastępczych

Horror w rodzinie zastępczej. Sąd zdecydował w sprawie Anny i Piotra P.

2023-05-27 13:10

Ważna decyzja sądu w sprawie koszmaru dzieci z rodziny zastępczej pod Wągrowcem. 49-letnia Anna P. oraz jej mąż, 58-letni Piotr P. zostali aresztowani na trzy miesiące. Śledczy zarzucają im znęcanie się nad siedmiorgiem dzieci, a dodatkowo narażenie jednego z maluchów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Jak podaje TVN 24, podejrzani nie przyznali się do zarzutów.

Koszmar w rodzinie zastępczej. Areszt dla Anny i Piotra P.

Późnym wieczorem w piątek, 26 maja sąd zdecydował o zastosowaniu wobec Anny i Piotra P. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wcześniej współmałżonkom przedstawiono zarzuty znęcania się nad siedmiorgiem dzieci, a dodatkowo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia 2-letniego chłopca. Jak podaje TVN 24, 58-letni mężczyzna złożył wyjaśnienia, czego nie uczyniła jego żona. Oboje nie przyznali się do zarzutów. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąsiedzi mówią o rodzinie: "Tam był rygor"

Rodzina była znana w Łęgowie pod Wągrowcem. Mężczyzna był kiedyś wychowawcą w pobliskim ośrodku wychowawczym. Kilka lat temu razem z żoną postanowił utworzyć zawodową rodzinę zastępczą. Po pewnym czasie rodzina postanowiła się jednak wyprowadzić ze swojej rodzinnej miejscowości. Wrócili do Łęgowa ponad roku temu już z 12 dzieci, w tym trójką swoich biologicznych dzieci i jednym dzieckiem adoptowanym. Ósemka dzieci była w pieczy zastępczej. - To była bardzo zamknięta rodzina, niewiele osób wiedziało, co tam się dzieje - powiedzieli reporterce "Super Expressu" mieszkańcy Łęgowa. Niektórzy mówią, że w wiosce wszyscy wiedzieli, że w tej rodzinie panował rygor. Szczegółów nie chcieli jednak zdradzić.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad dziećmi powinny być wyższe?
Szaleńczy rajd motocyklisty przez miasto. Zebrał rekordową ilość punktów karnych
Listen on Spreaker.