Ile zarabia Jacek Jaśkowiak?

i

Autor: UMP Ile zarabia Jacek Jaśkowiak?

Remonty męczą poznaniaków

Jacek Jaśkowiak ponownie przeprasza mieszkańców! "To już ostatnia prosta"

2022-09-07 13:34

Remonty dróg i sieci tramwajowych w Poznaniu denerwują mieszkańców od wielu miesięcy. Czy kiedyś się one skończą? Głos w sprawie zabrał prezydent Jacek Jaśkowiak, który opowiedział o pracach remontowych w stolicy Wielkopolski.

W Poznaniu toczy się wiele prac remontowych. Najbardziej uciążliwy dla mieszkańców stolicy Wielkopolski jest remont trasy PST, który może potrwać nawet rok. To tylko jedna z wielu wielkich inwestycji, które utrudniają życie poznaniakom w ostatnim czasie. - Ale to już ostatnia prosta – do końca 2023 roku największe projekty zostaną zrealizowane. Szeroki front inwestycyjny wiąże się oczywiście z dużymi uciążliwościami, za które przepraszam. Rozumiem irytację mieszkańców, którzy ich doświadczają na co dzień - napisał Jacek Jaśkowiak w swoich mediach społecznościowych.

CZYTAJ: Problemy komunikacyjne w Poznaniu. Wszystko przez brak kierowców?!

Jacek Jaśkowiak Impact 2022

Prezydent Poznania zapewnił, że miasto działa w sposób przemyślany i stara się "w jak największym stopniu skorzystać z dotacji unijnych w ramach kończącej się już perspektywy, a także dofinansowania rządowego". - To dla nas ogromna szansa, by zmodernizować nasze miasto i oddać je mieszkańcom w standardzie „pod klucz”. Planujemy te inwestycje bardzo rozważnie, realizując od wielu lat, konsekwentnie kolejne projekty - dodał Jaśkowiak.

Prezydent w swoim komunikacie wymienił wszystkie najważniejsze inwestycje w ostatnich miesiącach. Odniósł się także do remontu trasy PST. - Otrzymaliśmy na ten projekt 25 mln zł rządowego dofinansowania, przy kosztach całkowitych w wysokości 57 mln zł. Świadomie zdecydowaliśmy się, by zrealizować go w jednym etapie. Analizowaliśmy wszelkie możliwe warianty i wybraliśmy ten najkorzystniejszy dla mieszkańców, ale też finansów miasta. Prowadzenie prac najpierw na jednym torze, a potem drugim, zdublowałoby zarówno koszty, jak i czas realizacji tej inwestycji. Nie rozwiązałoby też problemu dużych potoków pasażerskich, bo tramwaj-wahadło na tej trasie, z uwagi na jej długość, kursowałby co 30 minut - tłumaczy.

Sonda
Czy denerwuje Cię wiecznie rozkopany Poznań?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany