Problemy komunikacyjne w Poznaniu. Wszystko przez brak kierowców?!

i

Autor: ZTM Poznań Problemy komunikacyjne w Poznaniu. Wszystko przez brak kierowców?!

Reakcja na poranne tłumy

Problemy komunikacyjne w Poznaniu. Wszystko przez brak kierowców?!

2022-09-06 11:18

Początek września przyniósł (nie)oczekiwane problemy w komunikacji miejskiej w Poznaniu. Zatłoczone były w szczególności autobusy linii T12 i 190. Władze miasta informują, że udało się rozwiązać problem, choć ciągle brakuje kierowców MPK Poznań.

Ostatnio informowaliśmy o dużych problemach w autobusach miejskich T12, które kursują w północnej części Poznania. Ponadto w momencie rozpoczęcia roku szkolnego zatłoczone były autobusy linii 190, które stały się jedną z najbardziej popularnych z powodu remontu trasy PST. Jacek Jaśkowiak obiecał interwencję w tej sprawie i zdradził, że planowane jest wzmocnienie komunikacji. - Liczę, że w przyszłym tygodniu będzie to funkcjonowało już znacznie lepiej. Największym problemem jest tutaj brak kierowców - mówił prezydent Poznania.

Już w poniedziałek (5 września) na linii 190 kursowały wyłącznie najbardziej pojemne autobusy przegubowe. - Wzmocnienie komunikacji zastępczej dla PST poprzez skierowanie większych przegubowych autobusów na newralgiczne linie i zagęszczenie kursów wyraźnie poprawiły sytuację. Będziemy ją na bieżąco monitorować. W planach są kolejne usprawnienia, których wprowadzenie uzależnione jest od dostępności kierowców - przekazał w poniedziałek Jaśkowiak.

ZOBACZ: Komunikacyjny armagedon w Poznaniu. Zmiany na liniach tramwajowych

Tramwaje dojadą do Wilanowa

Wiadomo, że w celu zwiększenia liczby połączeń autobusowych na ulicach Szelągowskiej i Garbary rozważana jest czasowa zmiana trasy linii nr 183. - Autobus z pętli Rondo Śródka pojedzie ulicami Wyszyńskiego i Estkowskiego, następnie przez Garbary i Szelągowską do ulicy Serbskiej i dalej stałą trasą w kierunku Szarych Szeregów - mówią urzędnicy.

Czynione są także starania, żeby wraz z rozpoczęciem roku akademickiego zwiększyć częstotliwość kursowania autobusu zastępczego za PST, tj. linii nr T12, do 3 minut w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Brak kierowców autobusów miejskich

O braku kierowców autobusów MPK Poznań wiadomo od dawna. W związku z tym wiele kursów jest odwoływanych. - MPK Poznań przez cały czas aktywnie poszukuje do pracy wyszkolonych kierowców z prawem jazdy kategorii D i świadectwem kwalifikacji. Spółka organizuje również kursy dla tych osób, które chciałyby pracować na stanowisku kierowcy autobusu, ale wymaganych uprawnień nie mają - najbliższy taki kurs rozpocznie się w drugiej połowie września (jest darmowy dla osób, które 3 lata przepracują w firmie) - informują miejscy urzędnicy.

Ogłoszenia o możliwości podjęcia pracy publikowane są w internecie, także w mediach społecznościowych oraz na ekranach LCD w pojazdach.

Nasi Partnerzy polecają