Jastrowie: Rzucili kostką brukową w samochód. Kierowca stracił przytomność i uderzył w mur!

2021-01-21 20:51 bm
Jastrowie: Rzucili kostką brukową w samochód. Kierowca stracił przytomność i uderzył w mur!
Autor: KPP Złotów Jastrowie: Rzucili kostką brukową w samochód. Kierowca stracił przytomność i uderzył w mur!

Chwile grozy w Jastrowiu (pow. złotowski). Kilka dni temu doszło tam do wypadku. Kierowca stracił przytomność, a jego samochód uderzył w przydrożny mur. Wstrząsające są kulisy tego zdarzenia.

Do niebezpiecznego zdarzenia w Jastrowiu doszło w niedzielę (10 stycznia) kilka minut po północy. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Poznańskiej doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce to okazało się, że kierowca stracił przytomność u uderzył w mur, który znajdował się przy drodze. Jak do tego doszło?

- Kierowca i pasażer samochodu przekazali policjantom, że ktoś rzucił kostką brukową w szybę czołową jadącego samochodu powodując utratę kontroli nad pojazdem spowodowaną chwilowym omdleniem kierowcy. Grupa młodych mężczyzn podbiegła jeszcze do samochodu i uderzając oraz kopiąc w karoserię pojazdu próbowała dostać się do jego wnętrza - relacjonują mundurowi.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Okazało się, że grupa młodych mężczyzn tego samego wieczora, grożąc pasażerowi samochodu pozbawieniem życia i zdrowia przy użyciu noża chciała ukraść pieniądze. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli. Postanowili więc zemścić się na mieszkańcu Jastrowia.

- Policjanci służby kryminalnej, przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawców usiłowania rozboju, sprowadzenia niebezpieczeństwa utarty życia i zdrowia na kierowcę i pasażera samochodu. Po kilkudniowych intensywnych działaniach m.in. na podstawie zabezpieczonego materiału dowodowego, analizie zeznań świadków policjanci ustalili, że podejrzewanymi o przestępstwa są czterej młodzi mężczyźni w wieku od 23 do 31 lat - informują funkcjonariusze.

Dwóch z nich tj. 23 i 27 latek, decyzją sądu, na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Pozostała dwójka, czyli 24 i 31-latek, zostali objęci dozorem policji. Za usiłowanie rozboju, sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia, zniszczenie mienia i groźby karalne podejrzanym grozi nawet do 15 lat więzienia.

Wstrząsający wypadek w Brzózie Królewskiej. Nie żyje Kuba i Kacper