KILKADZIESIĄT TYSIĘCY złotych leżało na ulicy. Właściciel poszukiwany, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań

2020-11-22 9:40 mar
Kilkadziesiąt tysięcy złotych leżało na ulicy
Autor: pixabay.com

Już ponad miesiąc trwają poszukiwania osoby, która na początku października zgubiła w jednej z podpoznańskich miejscowości kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gotówka czeka na właściciela na komisariacie w Poznaniu. Aby ją odebrać, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań. Próbowało już kilkanaście osób, ale jak dotąd nikomu nie udało się przejść pomyślnie przygotowanego przez policję testu.

Na początku października w jednej z podpoznańskich miejscowości znaleziono dużą kwotę pieniędzy. Nieoficjalnie mówi się nawet o kilkudziesięciu tysiącach złotych. Pieniądze leżały na ulicy, a osoba która je znalazła odniosła całą gotówkę na miejscowy komisariat.

Od tego czasu pieniądze czekają na właściciele na komisariacie w Poznaniu. Minęło już kilka tygodni, a właściciel nadal nie zgłosił się po swoją własność. Kilkanaście osób próbowało odebrać pieniądze, podając się za ich prawowitych właścicieli, ale nikomu nie udało się zaliczyć testu przygotowanego przez policję. Aby odebrać pieniądze, należy bowiem odpowiedzieć na kilka szczegółowych pytań, dotyczących m.in. kwoty, nominałów i sposobu zapakowania banknotów.

Gotówka cały czas czeka na właściciela w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Aby ją odebrać można zgłosić się na komisariat osobiście lub zadzwonić pod nr tel. (47)7715612.

Jeśli w wciągu dwóch lat po pieniądze nie zgłosi się ich właściciel, to zostaną one wypłacone znalazcy.

Na terenie targów poznańskich powstał szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19