Koło. Grozili śmiercią i pobiciem! Jeden z nich był poszukiwany

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koło. Grozili śmiercią i pobiciem! Jeden z nich był poszukiwany

Chwile grozy

Koło. Grozili śmiercią i pobiciem! Jeden z nich był poszukiwany

2022-08-17 10:28

Chwile grozy w powiecie kolskim. Doszło tam m.in. do kradzieży rozbójniczej, za którą odpowiada dwóch mężczyzn. Jeden z nich - 32-latek - był doskonale znany policji, ponieważ wcześniej dopuścił się już licznych przestępstw.

Do zdarzenia doszło we wtorek (9 sierpnia). Policjanci z Koła zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Grzegorzew oraz 36-letniego mieszkańca gminy Koło. - Mężczyźni grozili pozbawieniem życia i pobiciem mieszkańcowi gminy Osiek Mały, a następnie zabrali pieniądze w kwocie 600 złotych - relacjonuje st. asp. Daniel Boła, oficer prasowy policji w Kole.

Agresywny 32-latek odpowie także za rozbój na 55-letnim mężczyźnie, któremu ukradł telefon oraz za znieważenie interweniujących policjantów. - Ponadto okazało się, że 32-latek poszukiwany był przez prokuraturę w związku z licznymi przestępstwami, których dopuścił się pod koniec 2021 roku. Sprawa dotyczy m.in. kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Grzegorzew miał wówczas przy sobie narkotyki oraz szarpał się z policjantami podczas zatrzymania - mówi policjant.

Sąd Rejonowy w Kole przychylił się do wniosku policji i Prokuratury Rejonowej w Kole o tymczasowe aresztowanie 32-latka. Mężczyzna trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu za liczne przestępstwa grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jego 36-letni kompan za dokonanie wymuszenia rozbójniczego może trafić do więzienia na 10 lat.

Rozbój na bydgoskim Miedzyniu! 27-latek rzucił się na mężczyznę z nożem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE