Koronawirus, 2 sierpnia. Ile jest dziś zakażeń w Wielkopolsce?

2021-08-02 10:31
Koronawirus. Idzie czwarta fala? Raport z Wielkopolski [6.09.21]
Autor: Pixabay.com Koronawirus. Idzie czwarta fala? Raport z Wielkopolski [6.09.21]

Koronawirus 2 sierpnia, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Wariant delta atakuje coraz mocniej na świecie, a czwarta fala to tylko kwestia czasu. Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Również w poniedziałek (2 sierpnia) resort zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 2 sierpnia, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Za nami trzy fale koronawirusa, które zebrały żniwo zgonów. Ponadto w ostatnich tygodniach na świecie rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant delta, a to może zwiastować czwartą falę koronawirusa. Zdaniem ekspertów powinniśmy na nią być gotowi już wczesną jesienią. Jak będzie ona wyglądać? Wszystko zależy od tempa szczepień przeciw COVID-19.

Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w poniedziałek 2 sierpnia 2021 roku? Codziennie o godz. 10:30 pojawia się najnowszy raport ministerstwa zdrowia.

W poniedziałek (2 sierpnia 2021) resort zdrowia poinformował o 91 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 2 883 120 osób. Niestety, 75 261 osób zmarło.

Koronawirus w Wielkopolsce. 2 sierpnia 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 4 osób.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE