Koronawirus. Abp Gądecki ZAAPELOWAŁ do seniorów. Nie chce ich w kościele?

2020-10-23 17:48 bm
Koronawirus. Abp Gądecki ZAAPELOWAŁ do seniorów. Nie chce ich w kościele?
Autor: Silar / Wikicommons Koronawirus. Abp Gądecki ZAAPELOWAŁ do seniorów. Nie chce ich w kościele?

Arcybiskup Stanisław Gądecki wystosował apel do wszystkich wiernych. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski nie chce wiernych w kościołach? Jego słowa dotyczą głównie seniorów. Co powiedział abp Gądecki? Przeczytasz o tym na se.pl.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zabrał ponownie głos w sprawie zbliżającego się święta Wszystkich Świętych. Abp Stanisław Gądecki zaapelował do seniorów powyżej 70. roku życia, aby ograniczyli wyjścia z domu do niezbędnego minimum. Tym samym powtórzył prośbę premiera Mateusza Morawieckiego, który na piątkowej konferencji prosił seniorów o wychodzenie z domu tylko w wyjątkowych przypadkach. Dotyczy to także 1 listopada.

- Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę - czytamy w komunikacie.

Abp Gądecki przypomniał, aby rozłożyć wizyty na cmentarzach na pierwsze osiem dni listopada. Podkreślił, że w wielu diecezjach obowiązuje dyspensa od udziału we mszach świętych.

- Można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji. W tym trudnym czasie, otaczam wszystkich Polaków modlitwą, za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny - kończy aby Gądecki.

Abp Stanisław Gądecki przekonuje się na własnej skórze, co to znaczy koronawirus. W minioną sobotę potwierdzono u niego zakażenie. Metropolita poznański przechodzi chorobę wyjątkowo łagodnie.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa