Szok! Arcybiskup Stanisław Gądecki zabrał głos w sprawie ustawy "Stop LGBT".

2020-09-22 9:24 BM
Arcybiskup Stanisław Gądecki
Autor: Tomasz Radzik Arcybiskup Stanisław Gądecki

W całej Polsce trwa zbieranie podpisów pod projektem ustawy "Stop LGBT", która ma zabronić m.in. parad równości. Głos w sprawie zabrał Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki. Co powiedział? Przeczytasz na se.pl.

Od jakiegoś czasu trwa zbieranie podpisów pod społecznym projektem ustawy "Stop LGBT", który ma zakazać publicznych zgromadzeń osób LGBT+, w tym parad równości.

W związku z tym Komisja Episkopatu Polski przesłała do wszystkich biskupów diecezjalnych informację, w której przypomniała, że przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek podczas 386. Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie przedłożyli propozycję zmian w ustawie Prawo o zgromadzeniach.

- Mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie ‒ według swobodnej swojej decyzji ‒ ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy - napisał Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński, cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Co na to Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki? Duchowny napisał list do wszystkich proboszczów z archidiecezji poznańskiej.

- W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy “Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej - czytamy w liście.

Manifestacja LGBT w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.