Koronawirus. Szpitale na skraju wydolności! Dodatkowe łóżka w Wielkopolsce

2020-10-26 14:48 bm
Koronawirus. Szpitale na skraju wydolności! Dodatkowe łóżka w Wielkopolsce
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus. Szpitale na skraju wydolności! Dodatkowe łóżka w Wielkopolsce

Koronawirus nie daje za wygraną. Trwa walka z zarazą, która atakuje coraz mocniej. W wielu szpitalach zaczyna brakować miejsc dla osób, które wymagają hospitalizacji. W województwie wielkopolskim mają być kolejne tzw. łóżka covidowe. Czy to wystarczy?

Trwa walka z pandemią koronawirusa. W poniedziałek (26 października) odnotowano 10 241 nowych przypadków zakażeń w całym kraju. Niestety, 45 osób zmarło. Statystyki dotyczące woj. wielkopolskiego także nie są dobre. Minionej doby odnotowano 458 przypadków zakażeń i 12 zgonów spowodowanych COVID-19.

Lekarze podkreślają, że coraz więcej osób wymaga hospitalizacji. Niestety, w szpitale są na granicy wytrzymałości. W Wielkopolsce jest obecnie 1329 łóżek covidowych i 160 miejsc z respiratorami.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk pracuje również nad dalszym poszerzeniem bazy łóżkowej w związku z coraz większą liczbą zakażen na terenie województwa. Do 2 listopada baza łóżek zwiększy się do 1862 łóżek.

- Przygotowujemy się do organizacji kolejnych miejsc dla pacjentów z COVID-19 w wielkopolskich szpitalach. Wiem, że niekiedy te decyzje budzą sprzeciw, czy to personelu, czy lokalnej społeczności, ale musimy być solidarni, niezależnie od tego, w jakim powiecie żyjemy. Naszym celem jest zabezpieczenie pacjentów w taki sposób, by w razie zakażenia byli hospitalizowani blisko domu – tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Każdego dnia liczba łóżek się zwiększa. Od wtorku (27 października) będzie ich 1628. Ciągle trwają także prace nad utworzeniem szpitala polowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ma tam być około 500 łóżek.

Pogrzeb księdza proboszcza zmarłego na koronawirusa