Koronawirus w Poznaniu. Ile osób jest zakażonych? Przerażająca WIZJA

2020-11-26 13:46 bm
Koronawirus w Poznaniu. Ile osób jest zakażonych? Przerażająca WIZJA
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus w Poznaniu. Ile osób jest zakażonych? Przerażająca WIZJA

Koronawirus w Poznaniu. Ile osób jest zakażonych w stolicy Wielkopolski? Rzeczywista liczba może znacząco odbiegać od oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia. Wizja jest naprawdę przerażająca.

Od wielu miesięcy trwa walka z pandemią koronawirusa. W województwie wielkopolskim najwięcej nowych przypadków notuje się w Poznaniu i w powiecie poznańskim. W ciągu ostatniej doby odnotowano 235 nowych zakażeń w Poznaniu, co jest znacznie mniejszym wynikiem niż w poprzednich dniach. Niespełna miesiąc notowano około tysiąc przypadków dziennie!

To oficjalne dane. W rzeczywistości zakażonych koronawirusem mieszkańców Poznania może być o wiele więcej.

- Nie jestem teraz w stanie podać ile mamy zakażonych w Poznaniu czy powiecie. Szacujemy, że może to być nawet kilkanaście tysięcy osób. Część to osoby, które przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie mają wykonywanych testów - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jaśkowiak poinformował, że w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Pozaniu przebywa obecnie 352 pacjentów, z czego 34 osoby są podłączone do respiratora.

Koronawirus w Polsce

W czwartek (26 listopada) po godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 687 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W woj. wielkopolskim potwierdzono chorobę u 1668 osób.

Zdaniem prezydenta Poznania stabilizację na poziomie 15-20 tysięcy zakażeń dziennie zawdzięczamy zamknięciu szkół. Jaśkowiak wielokrotnie podkreślał, że głównie placówki światowe były odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się zarazy.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo