Koronawirus w Wielkopolsce

i

Autor: Shutterstock/ WUW

Koronawirus w Wielkopolsce. Drastycznie wzrosła liczba zgonów i osób w kwarantannie!

2020-04-08 7:49

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażenia oraz zgonach. Zebraliśmy najnowsze statystyki dotyczące województwa wielkopolskiego. Wniosek jest jeden. Drastycznie wzrosła liczba zgonów i osób poddanych izolacji lub kwarantannie.

Każdego dnia przekazujemy szczegółowe informacje dotyczące koronawirusa w woj. wielkopolskim. Liczby każdego dnia rosną, o czym świadczy ostatni raport Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 7.04.2020 r. z powodu podejrzenia koronawirusem:

- 5274 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym
- 170 osób jest hospitalizowanych
- 15458 osób jest poddanych izolacji lub kwarantannie

Powyższe liczby pokazują duży wzrost w stosunku do poniedziałku (6 kwietnia). Wtedy izolacji lub kwarantannie było poddanych 3902 osób mniej! Zresztą tak samo jest statystykach związanych z hospitalizacją. W poniedziałek w szpitalach znajdowało się 37 osób mniej.

Z kolei spadła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. W stosunku do dnia poprzedniego jest 20 osób mniej.

Niestety, najtragiczniejsze statystyki znacząco wzrosły. Tylko we wtorek informowaliśmy aż o siedmiu zgonach spowodowanych COVID-19. Łącznie w woj. wielkopolskim zmarły 22 osoby, a wirusem z Chin zakaziło się 349 osób.

Na mapie Wielkopolski są jednak miejsca, gdzie nie zaatakowała zaraza z Chin. Dokładnie w pięciu powiatach nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Express Biedrzyckiej - Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Krzysztof Gawkowski (Super Raport)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE