Koronawirus. Wielkopolska niechlubnym liderem! Tak ŹLE jeszcze nie było!

2020-09-28 10:35 BM
Koronawirus w Wielkopolsce. Jak wygląda sytuacja w regionie?
Autor: DOMIN Koronawirus w Wielkopolsce. Jak wygląda sytuacja w regionie?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Liczba zakażonych stale rośnie. Dane są niepokojące i ciągle przybywa wielu chorych. Wśród zakażonych są także mieszkańcy województwa wielkopolskiego. W ciągu ostatniej doby to właśnie w tym regionie odnotowano najwięcej nowych przypadków!

W poniedziałek (28 września) po godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, a także o 15 zgonach spowodowanych COVID-19.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 88 636 osób. Niestety, 2447 osób zmarło.

Wśród zakażonych są także osoby z woj. wielkopolskiego. Chorobę potwierdzono u 200 osób. Tak wielkiego przyrostu chorych w Wielkopolsce jeszcze nie było!

Ponadto poinformowano o kolejnych zgonach w Poznaniu.

-  Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarli: 33-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, 71-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, 90-letnia kobieta, mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego i 75-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego - przekazało biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7591 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1473 to przypadki aktywne. 275 osób zmarło, a 5843 wyzdrowiało.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.
Autor: Wydawnictwo Harde
Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]