Koronawirus ZAATAKOWAŁ kolejną parafię w Pile! Sanepid poszukuje wiernych

2020-08-04 11:54 Maciej Brzeziński
Koronawirus zaatakował kolejną parafię w Pile! Sanepid poszukuje wiernych
Autor: Google Street View Koronawirus zaatakował kolejną parafię w Pile! Sanepid poszukuje wiernych

Koronawirus atakuje coraz mocniej. Kolejny ksiądz z Piły jest zakażony SARS CoV-2. Miejscowy sanepid poszukuje wiernych, którzy przyjmowali komunię świętą z jego rąk.

Ksiądz Artur Kucharski z parafii św. Jana Bosko w Pile jest zakażony koronawirusem. Duchowny miał kontakt z innym zakażonym duchownym. Przebywa od na kwarantannie od momentu wykrycia koronawirusa u innego z księży, ale wcześniej miał kontakt z wiernymi i rozdawał komunię świętą!

Sanepid w Pile wydał już specjalny komunikat w tej sprawie i prosi o kontakt osoby, które miały styczność z chorym księdzem.

Wszyscy księża mający kontakt z księdzem Arturem przebywają na kwarantannie, a w kościele została przeprowadzona dezynfekcja. Msze święte w parafii św. Jana Bosko odprawiać będą duchowni z innych parafii.

Kilka dni temu informowaliśmy o zakażeniach wśród księży z Piły. Ogniskiem jest się parafia Świętej Rodziny. Zakażenie potwierdzono tam u czterech duchownych.

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce nie jest najlepsza. Codziennie mamy rekordową liczbę nowych chorych. Tylko we wtorek (4 sierpnia) chorobę potwierdzono u 680 kolejnych osób! W samej Wielkopolsce były to 94 nowe przypadki.

Od początku epidemii odnotowano 48 149 zakażeń koronawirusem. Walkę z COVID-19 przegrało 1 738 pacjentów. Z kolei 35 056 osób wyzdrowiało.

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.