Zawodnik Lecha Poznań z poważną kontuzją

Autor: fot. Przemysław Szyszka/ Lech Poznań oficjalna stroan Zawodnik Lecha Poznań z poważną kontuzją

Lech Poznań - Górnik Zabrze: Szymon Pawłowski trafił do szpitala

2016-03-03 11:38

Wczorajsze spotkanie Kolejorza z Górnikiem Zabrze zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Jana Urbana. Lech Poznań zdobył dwa gole! Niestety podczas meczu mocno ucierpiał Szymon Pawłowski - możliwe, że doszło do złamania kości jarzmowej.

Za lechitami bardzo dobre spotkanie - Kolejorz pokonał Górnika Zabrze 2:0. Od początku meczu podopieczni Jana Urbana dominowali na murawie - już w 29. minucie dzięki strzałowi Dawida Kownackiego Lech Poznań wyszedł na prowadzenie. Zwycięstwo przypieczętował w 61. minucie Szymon Pawłowski.

Zabrzanie walczyli zaciekle, chociaż nie udało im się zdobyć żadnego gola. Ostro atakowali bramkę przeciwników. W drugiej połowie meczu długo utrzymywali się przy piłce - jednak nie udało im się sforsować defensywy Lecha Poznań i oddać celnego strzału.

Szymon Pawłowski podwyższa prowadzenie Lecha Poznań w Zabrzu! #MocniRAZEM// 61' Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2

Posted by Lech Poznań on 2 marca 2016

Kontuzja Szymona Pawłowskiego

Szymon Pawłowski, który mocno przysłużył się drużynie w spotkaniu z Górnikiem Zabrze, odniósł poważną kontuzją. W 80. minucie spotkania, po dośrodkowaniu Gergo Lovrencsicsa wyskoczył w powietrze, aby wykończyć akcję uderzeniową. Wtedy doszło do zderzenie z Bartoszem Kopaczem.

>>>Lech Poznań na memach [GALERIA]: Co mówią o Kolejorzu pod wodzą Jana Urbana?

Zawodnik natychmiast opuścił boisko w asyście lekarza, dr. Pawła Cybulskiego. Jak mówił Jan Urban, nie wyglądało to dobrze.

- Szymon jest ważną postacią w naszym zespole. To najbardziej mnie martwi. Trzymam kciuki, żeby z tego wyszedł - zaznaczał kapitan Kolejorza - mówił po spotkaniu Łukasz Trałka, kapitan Kolejorza.

Lechita prawdopodobnie ma złamaną kość jarzmową. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!