Siekiera

i

Autor: Shutterstock Pomorskie: Odrąbał palec koledze

sceny jak z horroru

Leszno. Zatrzymał auto i rzucił się na 27-latka z siekierą. Ranny mężczyzna trafił do szpitala

2023-08-24 14:05

Sceny jak z krwawego horroru w wielkopolskim Lesznie! W poniedziałek, 21 sierpnia 32-latek miał zaatakować i zranić siekierą 27-letniego mężczyznę. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, napastnik został zatrzymany po kilku dniach i teraz nie uniknie odpowiedzialności.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował PAP, że w czwartek rano (24 sierpnia) policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali sprawcę ataku - 32-letniego mieszkańca powiatu górowskiego.

Jak informowały lokalne media, w poniedziałek po południu w Lesznie, na ul. Obrońców Lwowa zatrzymały się dwa pojazdy - z jednego wysiadł mężczyzna z siekierą i zaatakował osoby podróżujące w drugim aucie. W wyniku ataku 27-letni mężczyzna został zraniony w nogę. Sprawca odjechał w kierunku dolnośląskiej Góry, a policja rozpoczęła poszukiwania napastnika.

Zobacz: Awantura o osiem gwiazdek na grobie. Zarząd cmentarza podejmuje drastyczne kroki

- Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu ukrywał się przed policją. Często zmieniał samochody. Rano zatrzymany został na terenie kompleksu domków letniskowych w powiecie wolsztyńskim - wskazał Borowiak.

Dodał, że obecnie zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie w Lesznie, a funkcjonariusze cały czas gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie. - Ustalamy motywy działania napastnika - zaznaczył rzecznik.

Borowiak poinformował, że zatrzymanemu wkrótce zostaną postawione zarzuty, a śledczy będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie 32-latka.

Sonda
Czy praca w policji jest niebezpieczna?
Porwał dziecko, ściga go policja
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany