Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie siłowni i basenów w Poznaniu?

Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie siłowni i basenów w Poznaniu?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie siłowni i basenów w Poznaniu?

Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie siłowni i basenów w Poznaniu? Wiele osób tęskni za otwartymi siłowniami i basenami. Czy możemy spodziewać się ich otwarcia w najbliższym czasie? Lockdown, póki co, zakłada zamknięcie tych miejsc przez pandemię koronawirusa do 4 maja. Czy to się zmieni? Na środowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego padła konkretna data otwarcia siłowni i basenów.

Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie siłowni i basenów w Poznaniu?

Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie siłowni i basenów w Poznaniu? Wiele osób nie może doczekać się otwarcia siłowni i basenów, by wrócić do regularnych ćwiczeń, które pozwalają im zachować porządną kondycję fizyczną. Czy możemy się spodziewać ich otwarcia w najbliższym czasie? W środę (28 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan znoszenia obostrzeń. Od 1 maja rozpocznie się odmrażanie gospodarki, a tym samym w najbliższym czasie otwierane będą baseny i siłownie. Nie nastąpi to jednak od razu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rządzących siłownie, kluby fitness i solaria będą mogły wznowić swoją działalność 29 maja. W tych miejscach będą obowiązywać limity i ścisły reżim sanitarny.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku basenów, którą przedstawiamy poniżej:

  • od 1 maja korzystać będą mogły zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, a maksymalnie obłożenie obiektu wynosić będzie 50 procent;
  • od 29 maja wszyscy będą mogli korzystać z obiektów sportowych i basenów, a maksymalnie obłożenie obiektu wynosić będzie 50 procent.
Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE