Nareszcie!

Maja spadła ze ścianki wspinaczkowej. Dramatyczna walka o życie. Nie uwierzysz, co powiedziała po wybudzeniu

2022-12-01 9:48

Spadła z wysokości 6 metrów, wychodzi ze szpitala! 12-letnia Maja z Damasławka (woj. wielkopolskie), która po upadku ze ścianki wspinaczkowej była w śpiączce farmakologicznej jest cała i zdrowa. Jak informuje szpital, dziewczynka nie wymaga już żadnych zabiegów ani badań.

Do dramatu doszło na szkolnej wycieczce do centrum rozrywki w Poznaniu, gdzie główną atrakcją była ścianka wspinaczkowa. Majka niestety już praktycznie na samym początku zabawy spadła z wysokości 5-6 metrów. Wspinała się samodzielnie na ściance i - jak mówi ojciec nastolatki - nie miała żadnej opieki. - Nie mam pretensji do szkoły i nauczycieli, ale do personelu tego miejsca zabaw. To oni powinni zagwarantować bezpieczeństwo dzieciom - mówi mężczyzna.

Denis Zemund z zarządu firmy zapewnia, że zachowanie personelu było zgodne z normami i regulaminem. - Sprzęt asekuracyjny, który stosujemy należy do najlepszych na świecie, wszystkie elementy są certyfikowane spełniają przyjęte standardy i spełniają rygorystyczne normy - mówi Zemund. Maja podpięła się do maszyny asekuracyjnej samodzielnie i niestety efekt był opłakany w skutkach.

Poznań. Maja spadła ze ścianki wspinaczkowej. Są dobre wieści w jej sprawie!

Majka spadła z wysokości i walczyła o życie w poznańskim szpitalu. Była w stanie bardzo ciężkim, z rozległymi obrażeniami twarzoczaszki i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Maja, gdy po wybudzeniu ze śpiączki mogła porozmawiać z rodzicami, zadała im jedno - szokujące - pytanie. - Zapytała, czy może iść w piątek do szkoły - relacjonuje tata nastolatki.

Dziś dziewczynka może mówić o dużym szczęściu. Wychodzi do domu ze szpitala i nie potrzebuje już żadnych badań ani zabiegów. W sprawie jej upadku śledztwo prowadzi już poznańska prokuratura. Mai życzymy dużo zdrowia i powodzenia na każdym kroku! Pod tekstem zamieszczamy galerię ze zdjęciami, związanymi z wypadkiem i walką o życie 12-latki.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Wypadek autokaru z uczniami! Jechali na wycieczkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają