Manul Magellan zaczarował świat, teraz czas na jego mamę. Piękna Mania już osiąga sukcesy

i

Autor: ZOO w Poznaniu Manul Magellan zaczarował świat, teraz czas na jego mamę. Piękna Mania już osiąga sukcesy

Trzymamy kciuki!

Manul Magellan zaczarował świat, teraz czas na jego mamę. Piękna Mania już osiąga sukcesy

2024-04-12 15:54

Manul Magellan z poznańskiego Zoo wygrał konkurs na najpiękniejszego manula na świecie. W wyborach na kociego mistera pokonał nawet kota z Niemiec. Teraz do rywalizacji stanęła mama Magellana, Mania. Plebiscyt ruszył, a piękna kocica już pnie się do zwycięstwa.

Plebiscyt na manula roku przeprowadzany jest na portalu X (dawniej Twitter), na profilu DailyMantle. W emocjonującym plebiscycie, w ubiegłym roku, wygrał Magellan z poznańskiego ZOO, który trzy lata temu wykorzystał szparę między siatką a furtką na wybiegu i uciekł, więc o mało co, a nie zostałby gwiazdą internetu. - Na szczęście zadzwonił do nas nasz były pracownik, który zauważył uciekiniera - mówiła wtedy dziennikarce "Super Expressu" Małgorzata Chodyła, rzecznika poznańskiego ZOO. To wtedy, po ucieczce kot dostał swoje imię.

- Ponieważ nasi pracownicy szukali go w błocie i słocie, nazwaliśmy go Magellan - mówiła Chodyła. Okazało się, że uciekinier ukrywał się na działkach na poznańskiej Malcie. Zobaczcie przepięknego manula w naszej galerii.

Manul Magellan podbił świat, teraz pora na Manię z poznańskiego zoo

W tym roku szansę na wygraną ma mama Magellana, Mania. Jest przepiękna i od samego początku konkursu skradła niejedno serce i właśnie dostała się do drugiej rundy. Głosować na Manię można tutaj. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że bardzo kibicujemy wspaniałej kocicy. Kto wie, może czeka ją równie spektakularny sukces. Wszystko w rękach internautów, ale Polacy jak mało który naród, potrafią się zmotywować w mediach społecznościowych. Do tematu plebiscytu będziemy wracać w naszym serwisie!

Wielkanocne poszukiwanie Zajączka w Mini ZOO w Lesznie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki