Na scenie w Poznaniu „mordował” kukłę arcybiskupa Jędraszewskiego! Usłyszał ZARZUTY

2020-06-25 9:25 BM
Flaga LGBT
Autor: Pixabay Flaga LGBT

To był wielki skandal na imprezie LGBT w jednym z poznańskich klubów. Drag queen poderżnęła gardło kukle abpa Jędraszewskiego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał Marek M. Grozi mu kilka lat więzienia, choć nie przyznaje się do winy.

Imprezy zatytułowane Miss Lesbian Poland 2019 i Mr Gay Poland 2019 odbyły się 9 i 10 sierpnia w Poznaniu, w klubie Punto. Podczas jednego z występów drag queen „poderżnęła gardło” dmuchanej lalce, kukle z twarzą abpa Marka Jędraszewskiego! To kościelny hierarcha, który słynie z ostrej krytyki środowisk LGBT.

Za czyn odpowiedzialny jest Marek M., który w środę usłyszał trzy zarzuty w tej sprawie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła mu zarzuty publicznego nawoływania do zabójstwa duchownego i nienawiści na tle różnic wyznaniowych, a także znieważenia wyznawców Kościoła katolickiego.

Marek M. nie przyznaje się do winy, a sprawę tłumaczy jego obrońca.

- Nie było w tym występie nigdy takiego czynu, jak podrzynanie gardła, nie było też żadnych tańców z tą lalką. Mój klient uważa, że arcybiskup Jędraszewski jest osobą publiczną i można krytykować go za jego poglądy polityczne. W żaden sposób nie uderza w niego jako w hierarchę Kościoła - przekazała adwokat Ewelina Zawiślak w rozmowie z tvn24.pl.

Obrońca Marka M. uważa, że występ jej klienta był symboliczym gestem, który był tylko odpowiedzią na słowa abp Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie".

Protest osób LGBT w Krakowie: "Andrzej Duda to obłuda"
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE