Nie tylko UPAŁ, ale też BURZE z gradem! Pomarańczowy ALERT dla Polski! [POGODA 9.08.2020]

2020-08-09 8:04 Maciej Brzeziński
Nie tylko UPAŁ, ale też BURZE! Pomarańczowy ALERT dla Polski! [POGODA 9.08.2020]
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Nie tylko UPAŁ, ale też BURZE! Pomarańczowy ALERT dla Polski! [POGODA 9.08.2020]

Od kilku dni temperatury w Polsce przekraczają 30 stopni Celsjusza. W niedzielę będzie podobnie, ale to nie wszystko. Musimy liczyć się z gwałtownymi burzami z gradem, które będą występować. Gdzie przydadzą się parasole? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę 9 sierpnia.

Od piątku w Polsce występują iście afrykańskie upały. Słupki rtęci wskazują codziennie powyżej 30 stopni Celsjusza, a w sobotę w Słubicach padł tegoroczny rekord temperatury! Gorąco będzie także w niedzielę (9 sierpnia). W całym kraju obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed upałem.

To jednak nie wszystko. Synoptycy przewidują, że w niedzielę czekają nas potężne burze z gradem. Niebezpiecznie może być w województwach:

  • zachodniopomorskim
  • pomorskim
  • lubuskim
  • wielkopolskim
  • kujawsko-pomorskim
  • łódzkim

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Burzy z gradem należy się spodziewać od godz. 14:00 do godz. 22:00. Warto jednak śledzić doniesienia, bowiem mogą one zmieniać się z upływem czasu.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.