Tak GORĄCO jeszcze nie było. W Słubicach padł REKORD temperatury

2020-08-09 11:04 Maciej Brzeziński
Tak GORĄCO jeszcze nie było. W Słubicach padł REKORD temperatury
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Tak GORĄCO jeszcze nie było. W Słubicach padł REKORD temperatury

Ostatnie dni są w Polsce bardzo gorące, a słupki rtęci pokazują ponad 30 stopni Celsjusza. W województwie lubuskim padł tegoroczny rekord temperatury. To było istne piekło w środku dnia! Zobaczcie, ile stopni pokazały termometry w Słubicach!

Od piątku (7 sierpnia) obowiązuje w Polsce ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed upałami. W sobotę (8 sierpnia) w Słubicach w województwie lubuskim padł rekord temperatury w 2020 roku. Po godzinie 16:00 było 35,3 stopni powyżej zera! Tak gorąco w Polsce w tym roku jeszcze nie było.

Do pobicia absolutnego rekordu brakuje jeszcze sporo. Najwyższą temperaturę jaką zanotowano kiedykolwiek w Polsce było 40,2 stopni Celsjusza. Miało to miejsce 29 lipca 1921 roku w rejonie Prószkowa w powiecie opolskim.

Następne dni będą również bardzo upalne. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do wtorku, ale synoptycy w dalszych dniach także przewidują wysokie temperatury. Z kolei w niedzielę (0 sierpnia) może być bardzo niebezpiecznie. Oprócz upałów w sześciu województwach przewiduje się burze z gradem.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.