Nie żyje młody strażak z Wielkopolski. "Ciężko wyrazić smutek i żal"

Nie żyje młody strażak z Wielkopolski. Ciężko wyrazić smutek i żal
Autor: KP PSP Kościan Nie żyje młody strażak z Wielkopolski. "Ciężko wyrazić smutek i żal"

Nie żyje strażak z OSP Krzywiń. 20-letni druh Maciej zginął śmiercią tragiczną. Cała społeczność strażacka okryła się żałobą. - Zawsze aktywny, pomocny, nigdy nie odmawiał, gdy była potrzeba zrobienia czegokolwiek - mówią jego koledzy.

W czwartek (10 czerwca) po godz. 9:00 na drodze wojewódzkiej numer 432 w Jerce (pow. kościański) doszło do tragicznego zdarzenia. Na trasie zderzył się samochód osobowy z wojskowym starem. W wyniku tego wypadku zginął kierowca osobowego auta marki BMW.

- Strażacy nie stwierdzili u niego funkcji życiowych. Ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz pojazdu i natychmiast rozpoczęta została resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety wspólne działania strażaków i ratowników medycznych nie przyniosły pozytywnego efektu, a obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon kierowcy - opisuje akcję mł. asp. Dawid Kryś z PSP w Kościanie.

Osobą, która zginęła był 20-letni druh Maciej, który pełnił swoją służbę w OSP Krzywiń.

- Zawsze aktywny, pomocny, nigdy nie odmawiał, gdy była potrzeba zrobienia czegokolwiek. Ciężko wyrazić smutek i żal... Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny. Cześć Jego pamięci! - mówią strażacy.

Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE