Nietypowe kradzieże w Szamotułach. Para trafi za kratki

Areszt, więzienie
Autor: Pixabay Młode małżeństwo trafiło do więzienia po telefonie od krewnego. Para była poszukiwana listami gończymi.

Mieszkanka Poznania i mieszkaniec Częstochowy dopuścili się kradzieży na terenie Szamotuł. Trzeba przyznać, że ich łupem padły dość nietypowe rzeczy. Przyznali się do winy. Teraz grozi im długi pobyt w więzieniu.

Kilka dni temu dyżurny szamotulskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednej z drogerii w Szamotułach. Na miejsce dyżurny wysłał policjantów szamotulskiej patrolówki, którzy na Rynku zatrzymali opisanego podejrzanego.

- Okazał się nim być 37-letni mieszkaniec Częstochowy. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna został rozpoznany jako sprawca kradzieży przez pracowników sklepu - relacjonują policjanci.

Jak się okazało, do zdarzeń doszło w dniu 30 marca oraz 16 kwietnia. Za każdym razem działał wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną do tamtej pory kobietą.

- Również za każdym razem ich łupem padały kosmetyki do wybielania zębów. Łączne straty oszacowane zostały na blisko 800 zł - dodają policjanci.

Mężczyzna trafił więc do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Mundurowi odzyskali też część skradzionego mienia. Następnie rozpoczęły się poszukiwania wspólniczki. Okazała się nią 28-letnia mieszkanka Poznania, która została zatrzymana następnego dnia.

- Po zebraniu materiałów dowodowych przez policjantów, para została przesłuchana i usłyszała zarzuty kradzieży. Zarówno mężczyzna jak i kobieta przyznali się do zarzucanych czynów - dodają mundurowi.

Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Złodzieje zdewastowali i okradli groby w Karczewie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE