Nowe lokalizacje Betlejem Poznańskiego. Stary Rynek odpocznie od tłumów

2021-11-04 7:49
Betlejem Poznańskie 2019
Autor: bm

Już niedługo rozpocznie się Betlejem Poznańskie. Jarmark bożonarodzeniowy organizowany w Poznaniu wraca po rocznej przerwie. Zwiedzających czekają olbrzymie zmiany. Co się zmieni w tym roku? Zdradzamy szczegóły w poniższym artykule.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w 2020 roku Betlejem Poznańskie się nie odbyło. Teraz - mimo czwartej fali - ma się ono odbyć bez przeszkód. Wprowadzono jednak wiele zmian, które z pewnością zdziwią mieszkańców Poznania. Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy odbywać się będzie na placu Wolności i potrwa od 20 listopada do 26 grudnia. Zmiany dotyczą innych wydarzeń, które z reguły miały miejsce na Starym Rynku. Ze względu na planowany remont płyty atrakcje w ramach Betlejem Poznańskiego przeniosą się stamtąd na Łazarz - w dwie lokalizacje.

Betlejem Poznańskie na Łazarzu

Świąteczne niespodzianki czekają na poznaniaków i poznanianki na Rynku Łazarskim, którego uroczyste otwarcie nastąpi 4 grudnia. W ten wyjątkowy weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

Wiele atrakcji zaplanowano także przed halą Arena. W ramach Betlejem Poznańskiego, 10 - 19 grudnia odbędzie się tam jarmark bożonarodzeniowy. - Po rocznej przerwie powróci także Festiwal Rzeźby Lodowej. W weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych - przekazują miejscy urzędnicy.

Betlejemska Bimba

To już jest tradycją, że przed świętami na poznańskie ulice wyjeżdża specjalny tramwaj. Betlejemska Bimba oznaczona numerem 24 już niedługo także wyjedzie na torowiska i połączy wszystkie świąteczne lokalizacje.

Jarmark w City Parku

Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku również w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać ok. 40 wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. Nie zabraknie też innych atrakcji - w programie znalazły się m.in. bezpłatne warsztaty piernikowe dla dzieci. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny.

Betlejem Poznańskie na placu Wolności

Centrum Betlejem Poznańskiego będzie oczywiście plac Wolności. Tak jak w latach poprzednich, będzie można wesprzeć szlachetne akcje na na rzecz działalności Hospicjum Palium i Fundacji Bread of Life. 18 grudnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Silent Night. Międzynarodowa społeczność akademicka zaprasza wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego odśpiewania "Cichej Nocy" w możliwie dużej liczbie języków. W przedświątecznym programie wydarzeń znalazło się także m.in. Christmas Silent Disco czy Zimowe Fire Show.

Ponadto pierwszy raz w tym miejscu stanie świąteczne drzewo. Znajdzie się ono przy fontannie, a jego uroczyste rozświetlenie nastąpi 3 grudnia o godz. 17:00.

Więcej informacji o świątecznych atrakcjach można znaleźć na stronie internetowej Betlejem Poznańskiego, która będzie na bieżąco aktualizowana.

Sonda
Podobają Ci się nowe lokalizacje Betlejem Poznańskiego?
Przygotowania do jarmarku świątecznego w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE