Nowy Tomyśl: Dramat na placu zabaw. 3-latka z raną głowy. "Mocno krwawiła"

2022-05-20 14:51
Nowy Tomyśl: Dramat na placu zabaw. 3-latka z raną głowy. Mocno krwawiła
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Nowy Tomyśl: Dramat na placu zabaw. 3-latka z raną głowy. "Mocno krwawiła"

3-letnia dziewczynka uległa wypadkowi na jednym z placów zabaw w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Potrzebny był szybki transport do szpitala oddalonego o 30 kilometrów! Na szczęście na drodze zmartwionego ojca dziecka stanęli policjanci z nowotomyskiej drogówki.

Do tych przykrych wydarzeń doszło we wtorek (17 maja). Na szczęście w okolicy byli policjanci: asp. Paweł Feiffer oraz mł. asp. Michał Prętki z nowotomyskiej drogówki, którzy kontrolowali DK 92 w miejscowości Lwówek. W pewnym momencie zauważyli samochód osobowy opel zafira, który znacznie przekroczył prędkość. - Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że ojciec wraz z 3-letnią córką pilnie jedzie do szpitala, ponieważ dziewczynka uległa nieszczęśliwemu wypadkowi na placu zabaw i potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej - relacjonuje sierż. szt. Mariusz Majewski, oficer prasowy KPP w Nowym Tomyślu.

Szpital, do którego zmierzał ojciec z córką oddalony był o blisko 30 kilometrów. W związku z tym ojciec dziewczynki poprosił funkcjonariuszy o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. - Policjanci spojrzeli na tylne siedzenie i zobaczyli dziewczynkę z raną głowy, która mocno krwawiła. Mundurowi bez chwili wahania poinformowali o sytuacji oficera dyżurnego nowotomyskiej komendy, włączyli światła błyskowe, sygnały dźwiękowe i ruszyli do szpitala, eskortując Opla z małą pacjentką - opowiada sierż. szt. Majewski.

3-latka trafiła tam pod opiekę specjalistów i teraz wraca do zdrowia.

Nożownik ranił dziecko, bohaterski taksówkarz zareagował w porę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE