Przy tych piosenkach możesz nie pójść do ołtarza. Lepiej sprawdź przed ślubem kościelnym!

i

Autor: ANURAG1112 / Pixabay

O tych utworach na ślubie zapomnij. „Ksiądz nie dał zgody na ABBĘ"

2021-07-30 15:03

Dla wielu osób może być to szokiem, ale podczas ślubu kościelnego wielu księży nie zgadza się na granie świeckich utworów. Boleśnie przekonały się o tym pary młode, które chciały kroczyć do ołtarza przy dźwiękach "The Winner Takes It All" ABBY czy "Hallelujah" Leonarda Cohena. Niestety, ksiądz nie wyraził na to zgody. Pary młode w mediach społecznościowych dzielą się smutnymi doświadczeniami i piszą o tym, na jakie piosenki na ślubie kościelnym nie wyrażono zgody w ich parafiach. Zobaczcie!

Każda para młoda marzy, by jej ślub był jak z bajki. Piękną ceremonię poprzedzają długie, staranne przygotowania. Każdy szczegół musi być dokładnie zaplanowany. Dla osób, które zdecydowały się na ślub kościelny, jednym z bardzo ważnych elementów jest utwór, przy którym para młoda (albo sama panna młoda) kroczy do ołtarza. Niestety, wiele osób może być niemiło zaskoczonych faktem, że w czasie ich ślubu kościelnego nie będą mogły zabrzmieć popularne przeboje. Boleśnie przekonały się o tym niektóre młode pary, które chciały, by na ceremonii w kościele zagrano takie hity jak "The Winner Takes It All" ABBY, czy "Hallelujah" Leonarda Cohena. - Ksiądz nie pozwolił, by podczas mojej drogi do ołtarza w tle leciała ABBA - żali się w mediach społecznościowych Kasia, przyszła panna młoda. Przy okazji ostrzega inne młode pary, by upewniły się w swoich parafiach, czy ich ksiądz zezwoli na świeckie utwory na ślubie. Podobnymi doświadczeniami i historiami na forach ślubnych dzielą się także inni małżonkowie wspominając, że musieli wybrać inne, religijne utwory. Księża, którzy nie zezwalają na popularne piosenki w kościele argumentują swoją decyzję tym, że podczas Mszy Św. dopuszczalne są tylko utwory religijne, a nie świeckie. Na jakie jeszcze utwory ksiądz może się nie zgodzić podczas ślubu kościelnego? Zobacz listę w naszej galerii poniżej materiału wideo.

Przeczytaj także: Za te grzechy NIE DOSTANIESZ rozgrzeszenia. Wiedziałeś o tym?

Piosenki do ołtarza - na te utwory ksiądz może się nie zgodzić

Problematyczna na ślubie kościelnym może być nie tylko ABBA lub Leonard Cohen. Popularna piosenka Eda Sheerana "Perfect", czy "Niech mówią że to nie jest miłość" Piotra Rubika również mogą spotkać się z odmową księdza. W niektórych parafiach jako utworu "do ołtarza" nie można wybrać nawet... "Ave Maria". Więcej w naszej galerii.

Policja na mszy w Poznaniu! Ksiądz wyprowadzony w kajdankach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE