Olek i jego rodzina toczą nieustanną walkę! Nadzieją szczepionka z USA

2021-01-23 18:00 bm
Olek i jego rodzina toczą nieustanną walkę! Nadzieją szczepionka z USA
Autor: siepomaga.pl Olek i jego rodzina toczą nieustanną walkę! Nadzieją szczepionka z USA

Olek z Kórnika koło Poznania ma zaledwie 3 lata. Chłopiec od kilku miesięcy walczy z ciężką chorobą. Jedynym sposobem na uratowanie życia jest szczepionka, która może być podana w klinice w USA. Problemem są pieniądze, których potrzeba bardzo dużo. W tej sytuacji każdy grosz się liczy.

Ta historia chwyta za serce. Olek ma zaledwie 3 lata, a musi toczyć walkę o swoje zdrowie i życie. Jeszcze niedawno rodzina toczyła normalne życie, ale chłopiec zachorował na neuroblastomę IV stopnia z przerzutami do kości i szpiku kostnego.

- Wdarła się do naszego życia nagle, niespodziewanie. Ale czy można spodziewać się śmierci? Nie mogliśmy przewidzieć tego, że choroba wyrwie nas z życia, które znaliśmy. Że Olusia wyrwie z sali przedszkolnej, którą w jednej chwili zastąpiła chłodna, szpitalna sala - pisze pani Weronika, która jest mamą chłopca.

Pani Weronika opowiada, że jest na początku trudnej drogi, a jej syna czeka dodatkowa chemioterapia i radioterapia oraz skomplikowana, wielogodzinna i ryzykowna operacja.

- Guz pierwotny znajduje się w bardzo trudnej lokalizacji pomiędzy głową a szyją, co znacznie komplikuje leczenie... A to jeszcze nie koniec. Konieczny będzie też autoprzeszczep szpiku, immunoterapia i nierefundowane podanie szczepionki, dostępne tylko w Nowym Jorku - dodaje pani Weronika.

Zadaniem tej szczepionki ma być ochrona Olka przed wznową/ Chłopiec będzie mógł ją przyjąć najwcześniej za rok, po skończonym leczeniu w Polsce.

- Szczepionka ma pobudzić organizm Olusia do wytwarzania przeciwciał już do końca życia. To znaczy, że jeśli w organizmie pojawią się komórki nowotworowe, zostaną automatyczne zniszczone, co jeszcze bardziej zmniejszy ryzyko nawrotu - wyjaśnia mama chłopca.

W tej sytuacji największym problemem są pieniądze. Koszt tej szczepionki to około milion złotych! Rodzina i znajomi proszą o pomoc. Pieniądze można wpłacać na internetowej zbiórce.