Szalona jazda po parku

Park w Jaraczewie za 6 mln złotych zdewastowany! Nie przetrwał nawet jednego dnia po otwarciu!

2022-09-29 13:29

Trwają poszukiwania sprawców zniszczenia parku w Jaraczewie. Zaledwie dzień po otwarciu zrewitalizowanego terenu ktoś urządził sobie rajd po parkowych alejkach. Zabezpieczono monitoring, na którym widać samochód sprawców.

W minioną sobotę w wielkopolskim Jaraczewie k. Jarocina odbyła się uroczystość oddania do użytku zrewitalizowanego parku. Koszt inwestycji pochłonął blisko 6,2 mln zł, z czego ponad 5 mln to dofinansowanie ze środków unijnych.

Wielka inwestycja zniszczona w jedną noc

W parku przebudowano alejki i drogi dojazdowe, wybudowano pomosty i kładki, scenę oraz widownię. Na powierzchni 10 hektarów wygospodarowano też miejsca na plac zabaw, siłownię i stojaki na rowery. Nowe trawniki zajmują powierzchnię 37 tysięcy metrów kwadratowych, posadzono 2 tysiące kwiatów i kilka tysięcy krzewów.

„Niestety już kilkanaście godzin później po zakończonej uroczystości, w nocy z soboty na niedzielę, doszło do dewastacji znacznej części parku. Sprawcy wjeżdżając samochodem osobowym uszkodzili około 400 metrów nawierzchni ścieżek, lampę oświetleniową, trawniki znajdujące się przy ścieżkach, klomb z krzewami” – poinformował na swoim profilu społecznościowym burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała, dołączając do opisu zdjęcia.

Policja szuka wandali z parku w Jaraczewie

„W związku z zaistniałą sytuacją zostały podjęte kroki, które mają na celu zidentyfikowanie sprawców i ich ukaranie. We współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie, która prowadzi sprawę, dołożymy wszelkich starań, aby winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu został zebrany bardzo dokładny materiał dowodowy, uzupełniony zdjęciami wykonanymi kilka chwil po zdarzeniu” – czytamy na stronie urzędu gminy.

- Do tej pory nie udało się ustalić sprawców - przekazała Super Expressowi Olga Kaczmarek, zastępca burmistrza Gminy Jaraczewo.

Władze gminy podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu wjazdu pojazdami na tereny rekreacyjne parku. Szacunkowe koszty strat wyceniono na ok. 30 tys. zł.

30-latek gołymi rekami rozbijał szyby na osiedlu w Bielsku-Białej. Klatka schodowa wygląda jak po rzezi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają