Pijana babcia jechała do wnuka. Kobieta przebrała się za zakonnicę! Wiemy, dlaczego

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Nieprawdopodobne

Pijana babcia jechała do wnuka. Kobieta przebrała się za zakonnicę! Wiemy, dlaczego

2023-03-03 18:16

Ta kontrola zapadnie na długo w pamięci wolsztyńskich policjantów. Mundurowi zatrzymali kierującą suzuki swift, której sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jakieś było zdziwienie funkcjonariuszy, gdy za kierownicą auta spostrzegli zakonnicę! Jeszcze większym zaskoczeniem okazał się fakt, że nie była to żadna siostra zakonna, a babcia jadąca do swojego wnuka.

Zaskakująca kontrola kierującej suzuki

Do szokującego incydentu doszło nocą 3 marca. - O godz. 00:10 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał wiadomość dotyczącą kierującej Suzuki Swift, której sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Z przekazanej informacji wynikało, że auto znajduje się w rejonie ulicy Lipowej w Wolsztynie i pomimo pory nocnej jedzie bez włączonych świateł, a kierująca nim osoba nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy - przekazał asp. sztab. Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji.

Mundurowi pojechali we wskazany rejon, szybko zlokalizowali auto i nakazali kierującej zatrzymanie się do kontroli drogowej. Jakież musiało być ich zdziwienie, gdy za kierownicą pojazdu zobaczyli… siostrę zakonną ubraną w habit i charakterystyczny kornet na głowie! Co więcej, zachowanie kobiety jednoznacznie wskazywało, że rzeczywiście jest pod wpływem alkoholu.

- Kobieta została doprowadzona do wolsztyńskiej jednostki, gdzie poddano ją badaniu alkotestem. Urządzenie wykazało 0,79 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,66 promila w organizmie) – przekazał asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Nie zakonnica a babcia w przebraniu

W trakcie rozmowy z policjantami kobieta wyjaśniła, że wcale nie jest zakonnicą. Tłumaczyła, że ubrała się w strój zakonny, ponieważ chciała pojechać do wnuka, który za kilka miesięcy ma przystąpić do pierwszej komunii. W ten sposób chciała oswoić go z otoczką towarzyszącą przygotowaniom i samej uroczystości!

Policjanci przekazali auto wskazanej przez kobietę osobie, a ją poinformowali o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. - W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Jego efektem może być dla kobiety nawet dwuletnie więzienie - powiedział asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochód?
Nasi Partnerzy polecają