Piła: Nastolatki kładły się na ulicę, piły, pluły, wyzywały i próbowały okradać ludzi

2021-05-01 12:34 Bartosz Wojsa
Piła: Nastolatki kładły się na ulicę, piły, pluły, wyzywały i próbowały okradać ludzi
Autor: KPP Piła Piła: Nastolatki kładły się na ulicę, piły, pluły, wyzywały i próbowały okradać ludzi

Policjanci z Piły namierzyli i zatrzymali łącznie siedem nieletnich dziewcząt, które wykazały "przejawy demoralizacji". To efekt doniesień medialnych, według których nastolatki miały kłaść się na ulicy i stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym. W toku śledztwa okazało się, że to nie jedyne przewinienie, jakie mają na koncie. Dziewczyny mają od 11 do 13 lat, teraz czekają je poważne konsekwencje.

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej opublikowany został film, na którym widać, jak nieletnie dziewczyny urządziły sobie zabawę kładąc się na jezdni jednej z najbardziej ruchliwych ulic Piły. Sytuacja, która została opublikowana w sieci nie była jednak jedynym wybrykiem, którego dopuściły się nieletnie. "Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii niezwłocznie ustalili personalia dziewczyn, które stwarzały zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało, opublikowany w internecie film nie był tylko jednorazowym incydentem. Ostatecznie ze sprawą miało związek siedmioro dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat, które w różnych konfiguracjach zachowywały się w sposób wykazujący wysoki stopień demoralizacji", przekazują policjanci z Piły.

Jak przekazali funkcjonariusze, nieletnie m.in. używały słów wulgarnych i obraźliwych w stosunku do przypadkowych osób, pluły na przechodniów, spożywały alkohol, a także wchodziły bez pukania do przypadkowych domów i pod pretekstem skorzystania z toalety zamierzały dokonać kradzieży. "Zebrany przez policjantów materiał ujawnił także, że związane ze sprawą nieletnie sprawiały szereg problemów wychowawczych w szkołach", mówią mundurowi. Wobec jednej z nich prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty. Cała siódemka za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

Koniec śledztwa w sprawie escape roomu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE