Piła: Zatrzymano prezesa i członka zarządu dużej spółki. Astronomiczne pieniądze w tle

2021-07-21 10:59
Piła: Zatrzymano prezesa i członka zarządu dużej spółki. Astronomiczne pieniądze w tle
Autor: KPP Piła Piła: Zatrzymano prezesa i członka zarządu dużej spółki. Astronomiczne pieniądze w tle

Prezes oraz członek zarządu jednej z firm w Pile zostali zatrzymani za wyrządzenie szkód spółce, którą zarządzali. Chodzi o naprawdę bardzo duże pieniądze. Szczegóły ich nielegalnej działalności opisujemy w poniższym artykule.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Pile od połowy 2019 roku prowadzili sprawę dotyczącą przedsiębiorstwa funkcjonującego w branży transportowej oraz związanego z usługami eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Okazało się, że prezes oraz członek zarządu spółki, odpowiedzialni za zarządzenie majątkiem przedsiębiorstwa zawiązywali umowy oraz podejmowali decyzje gospodarcze, które wpłynęły na niekorzystne rozporządzenie mieniem swojej spółki.

- Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także Biurem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zatrzymali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 51-letniego prezesa spółki oraz jego 36-letniego - przyznaje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym wspólne działanie, które doprowadziło do wyrządzenia strat spółce w wysokości ponad 9 milionów złotych. Ponadto 51-letni mężczyzna odpowie za przywłaszczenie mienia w kwocie ponad jednego miliona złotych.

- Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z wyznaczonymi osobami. 36-letni współpracownik został dodatkowo zobowiązany do wpłacenia 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Natomiast 51-letni mieszkaniec Torunia otrzymał zakaz opuszczania kraju, został zawieszony w pełnieniu funkcji prezesa oraz zobowiązany do wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 300 tysięcy złotych - dodaje st. sierż. Zeszot.

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Julia odebrała torebkę złodziejom z tramwaju! Dwójkę osiłków potraktowała ostrymi paznokciami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE