Po pijaku szukał tortu dla córki! Kompletnie nieodpowiedzialni rodzice ze Śremu

2022-05-18 6:27
Po pijaku szukał tortu dla córki! Kompletnie nieodpowiedzialni rodzice ze Śremu
Autor: policja.gov.pl Po pijaku szukał tortu dla córki! Kompletnie nieodpowiedzialni rodzice ze Śremu

Kompletna nieodpowiedzialność rodziców, którzy wsiadali za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Dwie takie sytuacje miały w ostatnich dniach miejsce w Śremie (woj. wielkopolskie).

Jazda pod wpływem alkoholu to poważne wykroczenie i jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na drogach. W ciągu ostatnich dni śremscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec kompletnie nieodpowiedzialnych, pijanych kierujących, którym zatrzymali uprawnienia do kierowania. W miniony czwartek (12 maja) tuż przed godziną 17:00, policjanci drogówki w Śremie zatrzymali do kontroli drogowej Hondę Civic. - Okazało się, że kierująca autem, 43-latka, miała półtora promila alkoholu w organizmie i wiozła swojego 8-letniego synka - tłumaczy Ewa Kasińska.

CZYTAJ: Komendant z Kalisza prowadził po kielichu?! Grozi mu wydalenie ze służby

Natomiast, w niedzielne przedpołudnie, 15 maja tuż po godzinie 11:00, policjanci drogówki i prewencji interweniowali w Śremie przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie mieszkaniec powiatu śremskiego wykazał się wzorową, obywatelską postawą i ujął pijanego kierowcę. - Okazało się, że 45-latek kierujący Fiatem Punto miał aż trzy promile alkoholu w organizmie i przyjechał do Śremu, ponieważ szukał miejsca, gdzie mógłby kupić tort urodzinowy dla córki - dodaje Kasińska.

Na szczęście kompletnie nierozsądni kierowcy nie spowodowali żadnego zdarzenia drogowego. Policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania, a sprawy znajdą swój finał w sądzie. - Po raz kolejny policjanci przypominają o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do tragedii. Dlatego mundurowi proszą o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie - opowiada policjantka.

Lublin: kompletnie pijany właściciel psa! To nagranie szokuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE