Poszedł do baru i straszył bronią. Chciał zjeść kebaba

i

Autor: FreeToUseSounds / Pixabay.com Poszedł do baru i straszył bronią. Chciał zjeść kebaba

Plan na kebaba

Poszedł do baru i straszył bronią. Chciał zjeść kebaba

2023-03-16 8:15

Ogromną chęcią na zjedzenie kebaba wykazał się 42-latek, który wszedł do lokalu gastronomicznego i używając broni hukowej zażądał wydania jedzenia! Ten plan jednak mu się nie udał. Usłyszał za to zarzut, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend tuż przed godziną 20.00. Dyżurny złotowskiej jednostki policji został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło w Jastrowiu, w jednym z lokali sprzedających jedzenie. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna w sieciowym fast-foodzie zażądał wydania kebaba-rollo o wartości 22 zł, strasząc przy tym bronią!

Sprzedawca zachował jednak zimną krew! Nie okazując strachu, w kliencie rozpoznał stałego bywalca lokalu. Wyjął telefon i zrobił napastnikowi zdjęcie, po czym poinformował, że dzwoni na policję. Przestępca przestraszył się takiej reakcji i uciekł z lokalu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, na podstawie przedstawionego rysopisu oraz zdjęcia rozpoznali sprawcę. Wcześniej karany był za inne przestępstwa.

- Tego samego wieczoru 42-latek został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Był nietrzeźwy i posiadał przy sobie pistolet hukowy, na który nie jest wymagane pozwolenie. Broń zabezpieczono, a mężczyzna noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Kolejnego dnia w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu wymuszenia rozbójniczego. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania - przekazuje mł.asp. Damian Pachuc z wielkopolskiej policji.

Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Rolnicy. Podlasie. Remont w domu Andrzeja z Plutycz."Ludzie! Niebo a ziemia!"
Sonda
Lubisz kebaby?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany