W trakcie pomocy medycznej wyciągnął broń! Sceny grozy w Poznaniu

2022-05-26 11:47
W trakcie pomocy medycznej wyciągnął broń! Sceny grozy w Poznaniu
Autor: Wielkopolska Policja W trakcie pomocy medycznej wyciągnął broń! Sceny grozy w Poznaniu

Groźne wydarzenia w jednym z mieszkań na terenie Poznania. 55-latek od miesiąca nie wychodził z domu. Na miejsce wezwano policję i służby medyczne, które weszły do środka, aby pomóc mężczyźnie. W pewnej chwili 55-latek wyciągnął broń i skierował ją w stronę medyków i mundurowych!

We wtorek (24 maja) policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie mieszkającym w bloku przy ul. Nad Potokiem w Poznaniu. - Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że od miesiąca nie wychodzi on z domu. Wcześniej miał leczyć się psychiatrycznie, miał też myśli samobójcze - mówi Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Północ oraz inne służby ratunkowe. Kiedy budynek został zabezpieczony funkcjonariusze w towarzystwie członka rodziny weszli do mieszkania. - Mężczyzna, którego zastali w pokoju początkowo zachowywał się spokojnie. Kontakt z nim był jednak utrudniony. Nie odpowiadał na pytania oraz nie reagował na polecenia policjantów. Postanowiono żeby zbadali go ratownicy medyczni. Po wstępnym badaniu ratownicy uznali za konieczne przewieźć mężczyznę do szpitala - opowiada Mróz.

Dramat zaczął rozgrywać się chwilę później.

- W trakcie przygotowywania pacjenta do wyniesienia z mieszkania do karetki, nagle wyjął on spod poduszki rewolwer. Usiłował skierować go w kierunku policjantów oraz ratowników medycznych - przyznaje Mróz.

55-latek został natychmiast obezwładniony. Mundurowi odebrali mu broń i okazało się, że jest to broń czarnoprochowa. W trakcie przeszukania mieszkania oraz rozpoznania minersko pirotechnicznego przeprowadzonego przez policjantów zabezpieczono 12 sztuk broni różnych typów. - Głównie była to broń czarnoprochowa. Policjanci znaleźli także kilka egzemplarzy broni gazowej i sygnałowej. Ponadto zabezpieczono ok. 6,5 kg prochu strzelniczego - opowiada Mróz.

Policjanci prowadzą śledztwo pod nadzorem prokuratora. - Brana jest pod uwagę czynna napaść na funkcjonariuszy, nielegalne posiadania broni gazowej, amunicji oraz materiałów wybuchowych - wyjaśnia Mróz. Jak się okazało 55-latek już wcześniej był notowany za posiadanie broni bez zezwolenia.

Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu na obserwacji. Po wydaniu opinii lekarskiej dotyczącej jego stanu zdrowia, w uzgodnieniu z prokuratorem, zostaną podjęte dalsze kroki w tej sprawie.

Sonda
Czy kiedykolwiek ktoś mierzył do Ciebie z broni?
Strzelanina w Zabrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE