Poznań: Amunicja w bagażu podręcznym. Pasażerowi z Włoch grozi potężna kara

2021-10-14 9:26
Poznań: Amunicja w bagażu podręcznym. Pasażerowi z Włoch grozi potężna kara
Autor: Straż Graniczna Poznań Poznań: Amunicja w bagażu podręcznym. Pasażerowi z Włoch grozi potężna kara

Zatrzymania na lotnisku Poznań-Ławica zdarzają się bardzo często. Tym razem w bagażu podręcznym jednego z pasażerów, który chciał lecieć do Warszawy, znaleziono amunicję. 47-letniemu obywatelowi Włoch grozi sroga kara.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (11 października). Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy ujawnili w podróżnego, który w bagażu podręcznym chciał wnieść amunicję na pokład samolotu. Był to nabój do długiej broni o kalibrze 7,62 mm. - Właścicielem ujawnionego przedmiotu okazał się 47-letni obywatel Włoch. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie wiedział, że w jego bagażu podręcznym może znajdować się amunicja - opowiadają funkcjonariusze.

Czytaj też: Drogie paliwo irytuje Polaków i kusi złodziei. Już zaczynają kraść!

Mężczyzna teraz odpowie za nielegalne posiadanie amunicji. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy. - Zgodnie z przepisami kodeksu karnego osoba, która posiada bez wymaganego zezwolenia broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - wyjaśniają strażnicy.

Podświetlany pas na SMSa na lotnisku w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE