Poznań: Będzie zakaz picia alkoholu nad Wartą? Zapadła ważna decyzja

2021-05-06 12:24
Poznań: Będzie zakaz picia alkoholu nad Wartą?! Jest wniosek policji!
Autor: Radomil, CC BY-SA 3.0 Poznań: Będzie zakaz picia alkoholu nad Wartą?! Jest wniosek policji!

Kilkanaście dni temu komendant miejski wysłał pismo do prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Poprosił on o wprowadzenie zakazu picia alkoholu nad Wartą. Sprawa właśnie dobiegła końca. Jaka decyzja została podjęta?

Od 2018 roku picie alkoholu nad Wartą jest legalne. Nad rzeką są wyznaczone strefy, w których można spożywać piwo lub wino. To się jednak może zmienić. W połowie kwietnia komendant miejski policji wysłał pismo do Jacka Jaśkowiaka, aby zawiesić uchwałę dotyczącą picia alkoholu na terenach nadwarciańskich. Powodem była sytuacja epidemiologiczna.

Decyzję o wprowadzeniu czasowego zakazu picia alkoholu mieli podjąć radni. Teraz wiadomo, że będzie już takiej potrzeby. Komendant miejski wycofał swój wniosek, a radni dowiedzieli się o tym na posiedzeniu Komisji Współpracy Lokalnej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta.

W ostatnich dniach sytuacja epidemiologiczna poprawiła się w całym kraju i nie ma potrzeby wprowadzania zakazów skoro już za kilka dni otwarte będą m.in. ogródki restauracyjne.

Zdaniem eksperta: Czy alkohol tuczy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE