Poznań: Będzie zakaz picia alkoholu nad Wartą?! Jest wniosek policji!

Poznań: Będzie zakaz picia alkoholu nad Wartą?! Jest wniosek policji!
Autor: Radomil, CC BY-SA 3.0 Poznań: Będzie zakaz picia alkoholu nad Wartą?! Jest wniosek policji!

Spożywanie alkoholu nad Wartą w Poznaniu jest legalne. Wkrótce to może się zmienić. Wszystko za sprawą pisma komendanta miejskiego, które trafiło na biurko prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Czy będzie zakaz picia alkoholu nad Wartą?

Od 2018 roku picie alkoholu nad Wartą jest legalne. Nad rzeką są wyznaczone strefy, w których można spożywać piwo lub wino. To się jednak może zmienić. Komendant miejski policji wysłał pismo do Jacka Jaśkowiaka, aby zawiesić uchwałę dotyczącą picia alkoholu na terenach nadwarciańskich. Powód? Sytuacja epidemiologiczna.

Jak informuje Radio Poznań, chodzi m.in. o sytuacje z marca tego roku, kiedy setki mieszkańców przybyły nad Wartę. Niestety wiele osób nie utrzymywało dystansu społecznego i nie miało założonych maseczek.

- Komendant Miejski Policji w Poznaniu uznał, że takie zawieszenie byłoby dobre z punktu widzenia walki z koronawirusem. Chodzi o podejmowanie takich działań, które powodowałyby unikanie ryzyk zakażenia koronawirusem - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

Jak długo miałby obowiązywać ten zakaz? Tego nie wiadomo. Prezydent Poznania przekazał pismo radnym, którzy podejmą decyzję w tej sprawie.

Zenek Martyniuk wyznał, że nie pije od 10 lat. Jego syn nie stroni jednak od alkoholu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE