Poznań: Brutalnie pobili kierowcę autobusu. A teraz? "Wyrazili skruchę"

2021-11-03 7:43

Kilka dni temu dwóch mężczyzn skatowało kierowcę autobusu MPK w Poznaniu. Drugi ze sprawców także usłyszał zarzuty w tej sprawie. Co im grozi? Jak tłumaczyli swoje zachowanie? O szczegółach i potencjalnej karze dla napastników piszemy w poniższym artykule.

Kierowca autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu został pobity w środę późnym popołudniem w rejonie Naramowic. Dwaj pijani i agresywni mężczyźni najpierw wdali się w awanturę z pasażerami pojazdu, a następnie dotkliwie pobili interweniującego kierowcę, który wylądował w szpitalu z obrażeniami głowy. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak informował, że jeden ze sprawców pobicia został zatrzymany w czwartek, a drugi w niedzielę. Pierwszemu z zatrzymanych mężczyzn – Mikołajowi S. – przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności jednego z pasażerów pojazdu oraz pobicia, wspólnie i w porozumieniu, kierowcy autobusu MPK. Czyn podejrzanego został potraktowany jako wybryk chuligański. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował we wtorek PAP, że drugiemu z zatrzymanych, 42-letniemu Mikołajowi M. przedstawiono zarzut pobicia kierowcy. Zachowanie podejrzanego również zostało zakwalifikowane jako występek o charakterze chuligańskim.

Wawrzyniak dodał, że obaj podejrzani przyznali się do winy. - Wyrazili skruchę. Złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze, nie wskazali jednak motywacji, która nimi kierowała – powiedział prok. Wawrzyniak. Dodał, że także w stosunku do Mikołaja M. prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt.

Obaj podejrzani byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, ale za pobicie kierowcy MPK nie odpowiadają w warunkach recydywy. Grozi im do trzech lat więzienia.

Sonda
Czy poznańska komunikacja miejska jest bezpieczna?
Pasażerowie pobili kierowcę autobusu miejskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE