Poznań: Duże zmiany w pojazdach komunikacji miejskiej! Niektórzy mogą być zaskoczeni

2021-06-11 11:00
Poznań: Duże zmiany w pojazdach komunikacji miejskiej! Niektórzy mogą być zaskoczeni
Autor: MPK Poznań Poznań: Duże zmiany w pojazdach komunikacji miejskiej! Niektórzy mogą być zaskoczeni

Nadchodzą zmiany w pojazdach komunikacji miejskiej w Poznaniu. Ma to związek z coraz mniejszą liczbą zachorowań i coraz większą liczbą osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Co zmieni się w poznańskich tramwajach i autobusach? Sprawdź szczegóły.

W ostatnich miesiącach w komunikacji miejskiej obowiązywały limity. W dalszym ciągu one będą, ale już nie tak restrykcyjne. Od przyszłego tygodnia w pojazdach MPK Poznań będzie mogło być zajęte 75 procent dostępnych miejsc. To jednak nie wszystkie zmiany.

- W związku z coraz mniejszą liczbą zachorowań i coraz większą liczbą osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 od przyszłego tygodnia zniesione zostaną tzw. strefy buforowe w pojazdach MPK Poznań. Jednocześnie przywrócone zostanie otwieranie drzwi przez pasażera - czytamy w komunikacie MPK Poznań.

Należy więc pamiętać, że od poniedziałku, aby wsiąść czy wysiąść z pojazdu należy nacisnąć właściwy przycisk znajdujący się przy lub na drzwiach.

MPK Poznań podkreśla, że w każdym pojeździe znajduje się co najmniej jedno urządzenie do dezynfekcji rąk.

- Zachęcamy pasażerów do korzystania z dezynfektorów, a jednocześnie – jak dotąd – prosimy, aby pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką - czytamy.

Kolejny protest kierowców i pracowników MPK
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE