Poznań: Dyrektor szkoły skazany za molestowanie uczennic. „Nie wykazał skruchy”

2021-04-20 19:35 PAP mar
Poznań: Dyrektor szkoły skazany za molestowanie uczennic
Autor: pixabay.com Dyrektor szkoły skazany za molestowanie uczennic

Zbigniew A, były dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu, został skazany za molestowanie uczennic. Mężczyzna spędzi w więzieniu 2 lata i 10 miesięcy. Będzie musiał także wypłacić swoim ofiarom zadośćuczynienie. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna dopuścił się przemocy seksualnej wobec czterech uczennic i dwóch kobiet.

Zbigniew A., były dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu, został zatrzymany w czerwcu 2018 roku. Prokuratura zarzuciła mu, że w 2017 i 2018 roku, wykorzystując swoją pozycję dyrektora szkoły, doprowadził dwie małoletnie uczennice do poddanie się innej czynności seksualnej. Gdy o sprawie zrobiło się głośno w mediach, do prokuratury zaczęły się zgłaszać kolejne poszkodowane kobiety. Ostatecznie mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące przemocy seksualnej wobec sześciu pokrzywdzonych.

Proces byłego dyrektora rozpoczął się pod koniec 2019 roku przed sądem rejonowym w Poznaniu. Ze względu na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonych, proces toczył się z wyłączeniem jawności. Wyrok zapadł we wtorek, 20 kwietnia. Jak poinformował „Głos Wielkopolski”, sąd skazał Zbigniewa A. na 2 lata i 10 miesięcy więzienia. Mężczyzna musi też wypłacić każdej z sześciu ofiar zadośćuczynienie w wysokości od 4 do 8 tys. zł. Ponadto przez 10 lat nie będzie mógł podjąć pracy w oświacie.

- Ofiary są wiarygodne, ich zeznania spójne, potwierdzone zostały opiniami biegłych - uzasadniała wyrok sędzia Anna Michałowska, cytowana przez dziennik. - Z kolei wyjaśnienia oskarżonego były wyłącznie jego linią obrony, próbą uniknięcia odpowiedzialności. Nie wykazał skruchy. Jego zachowania były niedopuszczalne, jako dyrektor tym bardziej odpowiadał za wizerunek szkoły.

Wyrok jest nieprawomocny.

Motocykliści szaleją na poznańskich ulicach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE