Poznań gotowy na zmianę pogody. Zima nie zaskoczy drogowców?

2021-12-01 7:59
Poznań gotowy na zmianę pogody. Zima nie zaskoczy drogowców?
Autor: poznan.pl Poznań gotowy na zmianę pogody. Zima nie zaskoczy drogowców?

Zima nieśmiało zbliża się do Poznania. Kilka razy padał śnieg, który od razu się roztopił. Co będzie jeśli biały puch utrzyma się na poznańskich ulicach i chodnikach? Czy zima zaskoczy drogowców?

W ostatnich dniach w Poznaniu kilka razy padał śnieg. W przeciwieństwie do wielu miejscowości - nie utrzymał on się na chodnikach i ulicach dłużej niż kilka sekund. Według prognoz już niedługo może to się zmienić. Miejscy urzędnicy zapewniają, że Poznań jest gotowy na zimę. W obecnym sezonie o utrzymanie dróg mają dbać 43 pługoposypywarki, 18 pługów z piaskarkami i dziesiątki pracowników. - W technologii zimowego utrzymania kontynuować będzie zasada koncentrowania działań w pierwszym etapie na mechanicznym usuwaniu śniegu, a następnie na posypywaniu nawierzchni materiałami chemicznymi bądź uszorstniającymi - tłumaczy ZDM.

Wydatki na zimowe oczyszczanie pasów drogowych obejmują, zarówno odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej, jak również sprzątanie z zanieczyszczeń jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, a także opróżnianie koszy ulicznych.

Akcja zima

Warto śledzić stronę internetową ZDM w zakładce "Akcja zima". Miejskie służby zamieszczają tam informacje o pogodzie w najbliższych godzinach oraz to, jak będzie ona wpływać na podejmowane przez ZDM działania.

ZDM przypomina:

  • działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach,
  • w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych,
  • prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

- Mimo że pojazdy odśnieżające drogi nie są uprzywilejowane to prosimy o ich przepuszczanie na drodze - prosi ZDM.

Sonda
Czy zima zaskoczy drogowców?
Tak się odśnieża w Łodzi. Sypią śnieg pod nogi ludzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE