Poznań gotowy na zmianę pogody. Zima nie zaskoczy drogowców?

i

Autor: poznan.pl Poznań gotowy na zmianę pogody. Zima nie zaskoczy drogowców?

Poznań gotowy na zmianę pogody. Zima nie zaskoczy drogowców?

2021-12-01 7:59

Zima nieśmiało zbliża się do Poznania. Kilka razy padał śnieg, który od razu się roztopił. Co będzie jeśli biały puch utrzyma się na poznańskich ulicach i chodnikach? Czy zima zaskoczy drogowców?

W ostatnich dniach w Poznaniu kilka razy padał śnieg. W przeciwieństwie do wielu miejscowości - nie utrzymał on się na chodnikach i ulicach dłużej niż kilka sekund. Według prognoz już niedługo może to się zmienić. Miejscy urzędnicy zapewniają, że Poznań jest gotowy na zimę. W obecnym sezonie o utrzymanie dróg mają dbać 43 pługoposypywarki, 18 pługów z piaskarkami i dziesiątki pracowników. - W technologii zimowego utrzymania kontynuować będzie zasada koncentrowania działań w pierwszym etapie na mechanicznym usuwaniu śniegu, a następnie na posypywaniu nawierzchni materiałami chemicznymi bądź uszorstniającymi - tłumaczy ZDM.

Wydatki na zimowe oczyszczanie pasów drogowych obejmują, zarówno odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej, jak również sprzątanie z zanieczyszczeń jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, a także opróżnianie koszy ulicznych.

Akcja zima

Warto śledzić stronę internetową ZDM w zakładce "Akcja zima". Miejskie służby zamieszczają tam informacje o pogodzie w najbliższych godzinach oraz to, jak będzie ona wpływać na podejmowane przez ZDM działania.

ZDM przypomina:

  • działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach,
  • w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych,
  • prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

- Mimo że pojazdy odśnieżające drogi nie są uprzywilejowane to prosimy o ich przepuszczanie na drodze - prosi ZDM.

Sonda
Czy zima zaskoczy drogowców?
Tak się odśnieża w Łodzi. Sypią śnieg pod nogi ludzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE