Poznań: Nowatorska metoda naprawy drogi się nie sprawdziła! Jest gorzej niż było

i

Autor: FB Osiedle Podolany w Poznaniu Poznań: Nowatorska metoda naprawy drogi się nie sprawdziła! "Jest gorzej niż było"

Poznań: Nowatorska metoda naprawy drogi się nie sprawdziła! "Jest gorzej niż było"

2021-04-19 10:58

Kilka tygodni temu sieć obiegły zdjęcia ulicy Wicherkiewicz w Poznaniu. Drogowcy łatali tam dziury asfaltem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ta droga jest... gruntowa! Mieszkańcy wyśmiali takie działania. Teraz pojawiły się zdjęcia, które pokazują, jak wygląda ta droga po opadach deszczu.

W połowie marca na ulicy Wicherkiewicz na poznańskich Podolanach pojawili się drogowcy, który mieli załatać dziury. To normalne działania, ale mieszkańców oburzył jeden fakt. Droga ma charakter gruntowy i wydaje się, że asfalt nie był odpowiednim materiałem, aby ją naprawić. Sprawa zbulwersowała wielu mieszkańców Poznania, którzy porównali to do absurdów pojawiających się w filmach Stanisława Barei. Do całej sprawy odniósł się także Zarząd Dróg Miejskich, którzy dokładnie wyjaśnił takie działania.

- Ważne jest przede wszystkim to, że odcinek, który łatamy asfaltem nie jest gruntowy – jest utwardzony materiałem pofrezowym, dlatego go nie równamy, a łatamy ubytki. Zastosowanie punktowo pofrezu lub tłucznia byłoby nieskuteczne, nie można właściwie zagęścić takiego materiału na tak utwardzonej drodze. Niezagęszczony materiał zostałby wyrzucony z ubytków przez koła przejeżdżających samochodów - przyznali przedstawiciele ZDM.

Mieszkańcy osiedla Podolany zamieścili w internecie zdjęcia, jak wygląda droga trzy tygodnie po naprawie. Sami oceńcie.

- Po trzech tygodniach od zastosowania specjalnej technologii łatania dziur przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu postanowiliśmy sprawdzić stan znanej na całą Polskę ulicy #Wicherkiewicz - czytamy na facebookowej grupie "Osiedle Podolany w Poznaniu".

Mieszkańcy ponownie nie zostawili suchej nitki na tych działaniach. - To jest cyrk ,dziury łatają ,kałuże odpompowywują po każdym deszczu, fachowość typowo polska - napisała pani Asia. Pan Marcin z kolei dodał, że "jest gorzej niż było".

Koparki rozgrzebały Marszałkowską. Powstaje droga rowerowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE