Poznań. Paskudne kradzieże na cmentarzu. Sprawcą młody mężczyzna

2022-01-20 8:26
Poznań. Paskudne kradzieże na cmentarzu. Sprawcą młody mężczyzna
Autor: KMP Poznań Poznań. Paskudne kradzieże na cmentarzu. Sprawcą młody mężczyzna

Na cmentarzu komunalnym Miłostowo w Poznaniu doszło do zdewastowania nagrobków i paskudnych kradzieży. Policjanci szybko wytypowali potencjalnego złodzieja. To młody mężczyzna. Dlaczego dopuścił się tych czynów?

W poniedziałek (10 stycznia) w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie o dewastacji nagrobków na cmentarzu komunalnym - Miłostowo w Poznaniu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. - Znając kilka cech identyfikacyjnych potencjalnego sprawcy, w pewnym momencie w trakcie przejazdu, zauważyli podejrzewanego mężczyznę - relacjonuje Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Mundurowi niezwłocznie zatrzymali radiowóz i wylegitymowali mężczyznę. Po chwili okazało się, że to właśnie on miał związek z kradzieżami z cmentarnych nagrobków. - W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli blisko 400 elementów metalowych, krucyfiksy oraz narzędzia, którymi posługiwał się dokonując przestępstwa - tłumaczy Marta Mróz.

Czytaj też: Skatowali 39-latka tłuczkiem, a jego ciało zawinęli w dywan. Brutalne morderstwo w Kaliszu

21-latek został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. - Usłyszał zarzuty ograbienia miejsc spoczynku zmarłych. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia - kończy Mróz.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE