Poznań: Pieszy szedł autostradą A2. ZGINĄŁ pod kołami ciężarówki!

2019-09-21 14:05 BL
Śmiertelne potrącenie pieszego na autostradzie A2 (zdjęcie poglądowe)
Autor: Pxhere.com Śmiertelne potrącenie pieszego na autostradzie A2 (zdjęcie poglądowe)

Do tragicznego zdarzenia doszło na autostradzie A2 w Poznaniu. Ciężarówka potrąciła poruszającego się tam pieszego. Zgłoszenie o mężczyźnie idącym poboczem otrzymali wcześniej policjanci, którzy jechali tam, aby się nim zająć. Nie zdążyli.

Jak informuje wielkopolska policja, do tragedii doszło w piątek po godzinie 21.00, po zmroku. Na obwodnicy Poznania na autostradzie A2 kierowcy tamtędy przejeżdżający zauważyli mężczyznę poruszającego się poboczem.

Zgodnie z obowiązującym prawem, piesi nie mogą poruszać się autostradą, więc informacje, które dotarły do policji zostały potraktowane bardzo poważnie. Wielkopolscy funkcjonariusze natychmiast ruszyli na wskazane przez zgłaszających miejsce.

W tym samym czasie, pieszy prawdopodobnie zdecydował się na przejście na drugą stronę ruchliwej autostrady. Wtedy wpadł pod koła nadjeżdżającej ciężarówki. W zderzeniu z pojazdem niestety nie miał szans. Poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci dotarli na miejsce niestety już po tym, jak doszło do tragedii. Tam dokonali oględzin miejsca. Trwają próby ustalenia, co skłoniło mężczyznę do niebezpiecznego spaceru ruchliwą drogą, a także czy był on trzeźwy.

Przez całą noc na tym odcinku A2 występowały duże utrudnienia w ruchu. Od około 4.00 rano, droga jest już całkowicie przejezdna.