Porwanie 14-latki w Poznania

Poznań: Torturowali i wykorzystali nastoletnią koleżankę. Wśród zatrzymanych matka 13-latki. Fala komentarzy

2022-07-23 16:24

14-latka z Poznania została uprowadzona, a następnie była torturowana oraz wykorzystana seksualnie. W sprawie zatrzymano 5 osób, w tym dorosłą kobietę. Internauci nie mają litości wobec sprawców, niektórzy żądają upublicznienia ich wizerunków.

Jak pisaliśmy, do dramatu doszło w piątek (22 lipca) popołudniu. Matka dziewczynki zgłosiła się na komisariat i powiedziała, że jej córka została zabrana samochodem spod jednego z marketów znajdujących się na Winogradach. Po około dwóch godzinach poszukiwań 14-latkę odnaleziono w Złotnikach koło Poznania.

"Jeden z patroli na drodze gruntowej zauważył poszukiwany samochód. Tam była ta dziewczynka, została przez policjantów uwolniona. W związku z tą sprawą zatrzymano pięć osób" – poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Wśród nich jest dorosła kobieta oraz czworo nastolatków – najmłodszy ma 13 lat.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabrze: 15-letnia Agnieszka skoczyła z 10. piętra. "Spoczywaj kochanie w spokoju"

Uprowadzenie 14-latki z Poznania. Sprawcy znęcali się nad nią i wykorzystali

"Nad uprowadzoną dziewczynką znęcano się, była bardzo brutalnie potraktowana. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy" – dodaje Borowiak.

Jak pisaliśmy, 14-latka miała zostać rozebrana do naga i przypalana papierosami. Sprawcy mieli ogolić jej brwi i częściowo głowę. "Zmuszano ją też do wykonania tzw. innej czynności seksualnej" - mówił rzecznik policji Gazecie wyborczej, która jako pierwsza napisała o sprawie.

CZYTAJ: Poznań: Dzieci stały w oknie na 8. piętrze. Strażacy wyważyli drzwi [WIDEO]

Jak przekazała policja obecnie gromadzona jest dokumentacja procesowa. "Można się spodziewać zarzutów w stosunku do osób dorosłych, a jeśli chodzi o nieletnich, na pewno dokumenty trafia do sądu rodzinnego" - dodał Borowiak.

Zdjęcia z miejsca odnalezienia nastolatki zobaczycie klikając w galerię poniżej:

Poznań: uprowadzenie 14-latki. W internecie fala komentarzy

Internauci nie zostawiają na sprawcach suchej nitki. Są wstrząśnięci dramatem 14-letniej dziewczynki i jej rodziny. Wielu z nich przywołuje prawo Hammurabiego, uważając, że jedyną słuszną karą byłoby "oko za oko, ząb za ząb". Zarówno kobiety, jak i mężczyźni piszą, że najsłuszniejszą karą byłoby dożywocie. Niektórzy uważają, że to za mało i żądają: "Upublicznić gęby sprawców i niech wszyscy zobaczą" - czytamy w komentarzach pod artykułem. Wielu zadaje pytanie, dlaczego doszło do tego dramatu: "Zastanawiam się czy to nie była egzekucja na tej dziewczynce" - pisze na forum jedna z internautek.

ZOBACZ TEŻ: Wyszła w nocy z domu i już nie wróciła. Gdzie jest 13-letnia Julia?

Trzymamy rękę na pulsie. O sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

Porwanie Tadzia to robota biologicznej matki syna Bożeny i Bruna
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają