Poznań: Zima jednak zaskoczyła drogowców! Fatalne warunki na drogach

2021-12-05 11:03
Poznań: Zima jednak zaskoczyła drogowców! Fatalne warunki na drogach
Autor: czytelniczka Agata Poznań: Zima jednak zaskoczyła drogowców! Fatalne warunki na drogach

Trudne warunki na drogach w Poznaniu i w regionie. To efekt opadów śniegu, który zaczął padać w nocy z soboty na niedzielę. Nasi czytelnicy informują, że na drogach jest naprawdę niebezpiecznie. Można śmiało rzec, że zima zaskoczyła drogowców!

Synoptycy zapowiadali opady śniegu z soboty na niedzielę. Tak też faktycznie się stało. Drogi i chodniki w Poznaniu szybko pokryły się białym puchem. W związku z tym na ulicach Poznania panują bardzo trudne warunki do jazdy. Co na to Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, który jeszcze kilka dni temu zapewniał, że jest gotowy na atak zimy? - W nocy prowadziliśmy odśnieżanie ulic o znaczeniu strategicznym, następnie pojazdy w ramach Akcji Zima przejechały na drogi układu podstawowego. Obecnie znów wracają na sieć strategiczną - informuje ZDM Poznań.

Czytaj też: Betlejemska Bimba wyjedzie na ulice Poznania. Znamy trasę

Drogowcy proszą wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności. W Poznaniu służby mają do dyspozycji 43 pługopiaskarek i 18 pługów. Do odśnieżania jest prawie 900 km dróg i prawie 135 km tras rowerowych. Wszystkie zgłoszenia dotyczące „Akcji Zima” są przyjmowane pod numerem telefonu: 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane) lub na maila: zima@zdm.poznan.pl.

Synoptycy informują, że śnieg w Poznaniu może padać przez całą niedzielę, a pokrywa śnieżna może wynieść nawet do pięciu centymetrów. Opady śniegu mają występować także w kolejnych dniach.

Sonda
Czy zima zaskoczy drogowców?
W tym roku majówka w Karkonoszach może wszystkich zaskoczyć. Zobaczcie, ile tam śniegu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE